Juventusi është në kërkim të blerësve nga Liga Premier për mesfushorin Adrien Rabiot, me Manchester United, Chelsea dhe Newcastle United në garë.

Francezi mbërriti si lojtar i lirë nga Paris Saint-Germain në vitin 2019 dhe tani është në vitin e fundit të kontratës së tij.

I quajtur shpesh nga tifozët si një nga lojtarët që dëshirojnë të largohen, ata mund të kenë dëshirën e tyre këtë verë, me raportet në rritje që Max Allegri i ka dhënë dritën jeshile për një shitje.

Juventusi pret një ofertë të Manchester United për Adrien Rabiot Juventusi pret një ofertë të Manchester United për Adrien Rabiot

Sipas Calciomercato.com, çmimi i kërkuar për lirimin e Rabiot është rreth 15 milionë euro dhe nëna e tij Veronique është tashmë në punë duke u përpjekur të negociojë destinacionin e tij të ardhshëm.

Liga Premier është opsioni kryesor, veçanërisht Manchester United, i cili tashmë kishte luftuar Juventusin për ta nënshkruar atë në vitin 2019 kur u largua nga PSG.

Chelsea dhe Newcastle gjithashtu thuhet se janë të interesuar, por Atletico Madrid nuk duhet të përjashtohet plotësisht për një përvojë në La Liga. /Telegrafi/