Ole Gunnar Solskjaer është emëruar trajner i përkohshëm i Manchester Unitedit deri në fund të sezonit duke zëvendësuar kështu Jose Mourinhon e shkarkuar.

45-vjeçari para se të merrte drejtimin e Djajve të Kuq ishte trajner i skuadrës norvegjeze, Molde. Por, për një kohe drejtoi edhe Cardiff Cityn dhe ekipin e rezervave të Man Utd.

Solskjaer njihet për futboll sulmues, ku qëllimi i tij është loja atraktive në fazën ofensive, realisht kjo është edhe qëllimi i Man Utd.

Ole Gunnar Solskjaer sa ishte pjesë e Moldes (Foto: Ian MacNicol/Getty images/Guliver)

Ndeshja e ardhshme e Unitedit në Ligën Premier është ndaj Cardiffit, ndërsa Goal.com ka përpiluar tri formacione të mundshme se si mund të luajnë Djajtë e Kuq nën urdhrat e trajnerit norvegjez.

Forma e njëjtë, më shumë rëndësi Paul Pogbas

Pogba pas dy sulmuesve

Me gjithë forcat në sulm

Aktualisht Man Utd renditet në vendin e gjashtë me 26 pikë, 11-të pikë larg zonës që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Vlen të theksohet se në fazën e parë të eliminimit direkt në LK do të luajë kundër Paris Saint Germainit. /Telegrafi/