LAJMI I FUNDIT:

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin – njëri do t’iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin – njëri do t’iu shokojë

Bayern Munich tashmë ka konfirmuar se do t’i ndajë rrugët me Thomas Tuchel në fund të sezonit aktual, derisa bordi i klubit bavarez ka filluar të shqyrtojë opsionet për të plotësuar postin e trajnerit.

Ndër kandidatët kryesorë që bëjnë jehonë në sallat e Allianz Arena janë tre emra të shquar: Zinedine Zidane, Ole Gunnar Solskjaer dhe Xabi Alonso.


-Zinedine Zidane: Francezi, i cili aktualisht është pa skuadër pas largimit nga Real Madrid, është një emër që nuk kalon pa u vënë re në botën e futbollit. Me një karrierë të suksesshme si trajner, duke përfshirë tre tituj të Ligës së Kampionëve me skuadrën Merengue, Zizou mund të jetë kandidati ideal për të drejtuar Bayernin sezonin e ardhshëm.

Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt
Lexo po ashtu Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

-Ole Gunnar Solskjaer: Nga ana tjetër, norvegjezi, i cili u largua nga Manchester United në vitin 2021, ka qenë në kërkim të një sfide të re që atëherë. Lidhja e tij me Bayernin, si si ish-lojtar, ashtu edhe me përvojën e tij në Ligën Premier, e bën atë një opsion tërheqës për klubin bavarez, i cili kërkon të dominojë sërish skenën evropiane.

-Xabi Alonso: Megjithatë, emri që tingëllon më i fortë për të marrë frenat e Bayernit është ai i Xabi Alonso. Trajneri aktual i Bayer Leverkusenit i ka befasuar të gjithë me suksesin e skuadrës së tij në Bundesligë, ku aktualisht kanë një epërsi komode në tabelë. Për më tepër, Alonso ka avantazhin që ka luajtur për Bayernin në të kaluarën, duke i dhënë atij njohuri intime për klubin dhe filozofinë e tij.

Me këta tre emra në tavolinë, bordi i Bayern Munichut do të duhet të marrë një vendim vendimtar për sezonin e ardhshëm, duke e ditur se zgjedhja e trajnerit të ri do të përcaktojë drejtimin e skuadrës në vitet e ardhshme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori