LAJMI I FUNDIT:

Transmetim i drejtpërdrejtë për Kosovë i ndeshjeve të fundit në Grupin E

Transmetim i drejtpërdrejtë për Kosovë i ndeshjeve të fundit në Grupin E
(Foto: Getty Images)

Faza grupore po mbyllet edhe në Grupin E të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’, ku po zhvillohen ndeshjet e treta.

Reklama

Skuadra e Zvicrës që përfaqësohet nga yjet shqiptare në xhiron e fundit të fazës grupore luan kundër Kosta Rikës. (Kliko për ta shikuar)

Helvetikët kanë nevojë vetëm për një pikë në mënyrë që ta sigurojnë kualifikimin, por natyrisht se do ta kërkojnë fitoren për të synuar kreun e grupit.

Përballja tjetër është ajo ndërmjet Serbisë dhe Brazilit, ku Selecao nuk duhet ta humbë ndeshjen për t’u kualifikuar në të tetën e finales.

Që këto ndeshje mos t’iu ikin futbolldashësve nga Kosova, është përkujdesur platforma online, GjirafaVideo.

GjirafaVideo ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me Radio Televizionin e Kosovës për t’i shfaqur këto ndeshje në internet.

Shikimi i ndeshjeve mundësohet në kualitet shumë të lartë, pa reklama dhe normalisht në komentim shqip.

Theksojmë se videot janë të vlefshme vetëm për shikuesit brenda territorit të Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori