Grupi H është një nga ato grupet më interesante në Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Pas barazimit 2-2 mes Japonisë dhe Senegalit, ndeshja mes Përfaqësueses së Polonisë dhe Kolumbisë është bërë vetëm më emocionuese.

Për të mbajtur gjallë shpresën për një vend në fazën e eliminimit direkt, fitorja është shumë e nevojshme për secilën skuadër në këtë përballje.

Një tifoz kolumbian pas ndeshjes ndaj Polonisë (Foto: Getty Images)

Që kjo ndeshje mos t’i ikë asnjë futbolldashësi nga Kosova është përkujdesur platforma online, GjirafaVideo.

Ajo në bashkëpunim me Radio Televizioni i Kosovës ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për të shfaqur këtë ndeshje në internet.

Shikimi i ndeshjes mundësohet në kualitet shumë të lartë, pa reklama dhe normalisht në komentim shqip.

Nuk duhet harruar, video e mëposhtme është e vlefshme vetëm për ata brenda territorit të Kosovës. /Telegrafi/