LAJMI I FUNDIT:

Transformimi i Colin Farrell për rolin e Pinguinit në “The Batman”

Transformimi i Colin Farrell për rolin e Pinguinit në “The Batman”
(Fotomontazh: Twitter)

Aktori irlandez, Colin Farrell, ka ndryshuar tërësisht pamjen e tij për xhirimet e “The Batman”, ndërsa tash është publikuar një video në të cilën shihet se si dukej procesi i transformimit.

Reklama

Ylli hollivudian luajti rolin e Oswald Cobblepot (The Penguin), ndërsa duhej të priste deri në katër orë që të mbaronte grimi. Transformimin e tij ekstrem e projektoi artisti i grimit, Mike Marino.

“Ky është padyshim xhirimi më emocionues i karrierës sime. Mezi pres kthimin e Osëald në rrugët e Gothamit dhe të krijojmë kaos”, kishte thënë më herët Farrell.

Marino ka postuar në profilin e tij në Instagram se si dukej një provë grimi në studion e tij dhe ka falënderuar të gjithë kolegët që e ndihmuan ta përfundonte me sukses detyrën.

Suksesi i “The Batman”, një hap drejt normalitetit në industrinë filmike
Lexo po ashtu Suksesi i “The Batman”, një hap drejt normalitetit në industrinë filmike

Për kujtesë, “The Batman” me regji të Matt Reeves, u publikua në fillim të muajit mars të këtij viti.

View this post on Instagram

A post shared by Mike Marino (@prorenfx)

Krahas Farrellit, rolet u luajtën nga Robert Pattinson (Bruce Wayne/Batman), Zoe Kravitz (Selina Kyle/Catwoman), Jeffrey Wright (Lt. James Gordon), Paul Dano (Edward Nashton/ Riddler) e të tjerë. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Shoqëria e tyre vazhdon edhe jashtë BBVK, Vedati publikon imazhe përkrah Gresës dhe Andit

Magazina
Shpërthim zjarri në xhirimet e

Shpërthim zjarri në xhirimet e "Gladiator 2", disa anëtarë të ekipit dërgohen me urgjencë në spital

Magazina
Olta Gixhari ekspozon linjat joshëse në paraqitjen nga pushimet në Bodrum

Olta Gixhari ekspozon linjat joshëse në paraqitjen nga pushimet në Bodrum

Magazina
Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall

Mediat angleze shkruajnë për modelen nga Kosova - Franceska Murati, refugjatja që dikur bullizohej në shkollë u shpall "Mis Central London"

Magazina
Ofendoi vajzat nga

Ofendoi vajzat nga "Përputhen" - Luiz Ejlli rikthehet si opinionist dhe sqaron deklaratat për emisionin

Magazina
Robert Berisha thotë se ruan raporte miqësore me Nora Istrefin: E kam dhe gjithmonë do ta kem shoqe

Robert Berisha thotë se ruan raporte miqësore me Nora Istrefin: E kam dhe gjithmonë do ta kem shoqe

Magazina
Kalo në kategori