LAJMI I FUNDIT:

Transferuan shumë yje, ky pritet të jetë formacioni i frikshëm i Galatasarayt për sezonin e ri

Transferuan shumë yje, ky pritet të jetë formacioni i frikshëm i Galatasarayt për sezonin e ri

Galatasaray ka qenë njëra nga skuadrat më aktive në afatin kalimtar veror për transferimin e futbollistëve.

Reklama

Gjiganti turk vetë ditën e fundit ka arritur të kompletoj transferimin e pesë emrave të mëdhenj, sidomos për nivelin e futbollit turk.

Mauro Icardi, Juan Mata, Milot Rashica danezi Ross dhe Yusuf Demir përforcuan skuadrën nga Stambolli.

Ndërkohë më parë Galatasaray ka nënshkruar edhe me Abdurahim Bardakci, Lucas Torreira, Haris Seferovic, Sergio Oliveira e Dries Mertens.

Qëllimi kryesor i Galatasarayt mbetet të rikthehet te trofetë në Turqi dhe trajneri Okan Buruk pritet të ketë shumë punë për ta gjetur 11-shen më të mirë.

Megjithatë për t’ia lehtësuar punën trajnerit turk ka menduar ueb faqja e specializuar për vlerësimin e futbollistëve ‘Transfermarkt’ që ka bërë një 11-she me lojtarët më të vlefshëm të gjigantit turk.

Transfermarkt ka publikuar emrat e futbollistëve që pritet të luajnë titullar te Galatasarayt në sezonin e ri.

Në portë do të jetë Muslera, derisa mbrojtja do të përbëhet nga Ross, Nelsson dhe Bardakci. Në mesfushë së bashku me Lucas Torreiran do të jenë edhe Juan Mata, Yusuf Demir, Dries Mertens e Akturkoglu.

Ndërkohë dyshja e sulmit pritet të përbëhet nga Milot Rashica dhe Mauro Icardi.

Kampionati turk këtë edicion pritet të jetë shumë interesant pasi përveç Galatasaray janë përforcuar edhe Besiktas, Fenerbahce, Basaksehir dhe kampioni në fuqi Trabzonspor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Simeone zbulon emrat e dy transferimeve të para të Atleticos, tregon edhe situatën e Carrasco me Barcelonën

Ndërkombëtare
Cilin numër fanelle mund të mbajë Leao për Milanin sezonin e ardhshëm?

Cilin numër fanelle mund të mbajë Leao për Milanin sezonin e ardhshëm?

Serie A
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Kai Havertz rishfaqet si objektiv i Real Madridit

Kai Havertz rishfaqet si objektiv i Real Madridit

La Liga
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kalo në kategori