Sezoni 2015/2016 u përshkua me befasi të shumta në kampionatet kryesore evropiane, ndërkohë që Goal ka bërë një listë të transferimeve më të mira të edicionit që lamë pas.

Disa nga lojtarët u përshtatën menjëherë në klubet e tyre të reja dhe shkëlqyen me performancat e tyre duke u ndihmuar skuadrave që të arrijnë suksese.

Me anë të fotografive, Telegrafi jua sjell dhjetë lojtarët që shpërthyen në klubet ku u transferuan:

10. Cedric Bakambu: Nga Bursaspori te Villarreali

cedric

9. Douglas Costa: Nga Shakhtar Donetsku te Bayern Munichu

douglascosta

8. Kevin de Bruyne: Nga Wolfsburgu te Manchester City

debryne

7. Mario Gomez: Nga Fiorentina te Besiktasi

Reklama

gomez
6. Vincent Janssen: Nga Almere City te AZ Alkmaari

vincenty

5. Hatem Ben Arfa: Nga Newcastle United te Nice

Reklama

benarfa

4. Dimitri Payet: Nga Marseille te West Hami

dmitri

3. Paulo Dybala: Nga Palermo te Juventusi

dybala

2. Toby Alderweireld: Nga Atletico Madridi te Tottenham Hotspur

toby

1. N’Golo Kante: Nga Caen te Leicester City

ngolo

/Telegrafi/