LAJMI I FUNDIT:

Trajneri i Belgjikës, Martinez: Jemi të motivuar për të fituar, Portugalia janë ekip fitues

Trajneri i Belgjikës, Martinez: Jemi të motivuar për të fituar, Portugalia janë ekip fitues

Trajneri i Kombëtares së Belgjikës, Roberto Martinez ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Portugalisë.

Reklama

Belgjika dhe Portugalia do të ndeshen mes vete në kuadër të fazës së 1/8-tës në Euro 2020 dhe secila kombëtare e do një vend në çerekfinale.

Martinez ka folur rreth kësaj përballje në konferencë për shtyp, teksa ka thënë se ekipi i tij është i përgatitur për të mposhtur ekipin fitues të Portugalisë.

Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim: Belgjikë – Portugali
Lexo po ashtu Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim: Belgjikë – Portugali

“Jemi të motivuar dhe të përqendruar. Luajmë për të fituar. Unë ndiej shumë entuziazëm dhe energji në grup”, ka thënë fillimisht Martinez në konferencë.

“Portugalia është një ekip që përshtatet shpejt me rrethanat. Pavarësisht nëse është e hapur apo e mbyllur ndeshja varet nga ajo që do të ndodhë”.

“Ata janë një ekip fitues. Mendoj se është shumë e thjeshtë. Ata janë fitues aktual të këtij turneu që fituan në Ligën e Kombeve nën urdhrat e një trajneri me shumë përvojë, i cili di se si t’i përshtatë pjesët e tij në një mënyrë që e bën ekipin e tij shumë konkurrues, shumë të vendosur. Por, ata dinë të vuajnë”, përfundoi trajneri i Belgjikës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori