Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez është i bindur se Eden Hazard mund të fitojë Topin e Artë në Real Madrid.

Martinez ka siguruar tifozët Los Blancos se sulmuesi 29-vjeçar do të jetë një yll në Santiago Bernabeu.

“Hazard do të ketë sukses”, ka thënë fillimisht Martinez për Cadena SER.

Ronaldo zgjodhi pesë superyjet e së ardhmes në vitin 2015, kush ishin dhe ku janë tani? Ronaldo zgjodhi pesë superyjet e së ardhmes në vitin 2015, kush ishin dhe ku janë tani?

“Ndonjëherë keni nevojë për një fillim të vështirë në klubin tuaj të ri për të dhënë me të vërtetë gjithçka që keni brenda dhe për të kuptuar se çfarë do të thotë një klub si Real Madridi”.

“Tifozët mund të pushojnë lehtë, sepse ai do të shënojë një epokë. Nuk ka lojtarë si ai, ai mund të fitojë Topin e Artë”.

“Hazard është shumë i lumtur dhe i kënaqur mes shqetësimit që ne të gjithë kemi si qenie njerëzore”, përfundoi trajneri i Belgjikës. /Telegrafi/