LAJMI I FUNDIT:

Toure prioritet i Interit

Toure prioritet i Interit

Roberto Mancini nuk e ka hequr nga mendja mesfushorin afrikan Yaya Toure.

Ylli i Manchester Cityt pritet t’i japë fund aventurës së tij në Angli pas gjashtë viteve të kaluara në ‘Etihad Stadium’.


Por sipas medieve italiane ardhmja e tij mund të jetë në Serie A, tek Interi i Roberto Mancinit.

Klubi zi kaltër janë të gatshëm të shpenzojnë rreth 14 milionë euro për transferimin e Toures në ‘Giuzeppe Meazza’.

Gjithsesi mbetet të shihet nëse Toure do të vazhdojë karrierën në Evropë tek Interi apo do të zgjedhë milionat mes Kinës dhe Amerikës, pasi ofertat nga këto dy shtete nuk mungojnë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori