Tottenhami e ka mposhtur Arsenalin në kuadër të javës së 11-të në Ligën Premier me rezultat 2-0.

Golat për Spurs i shënuan Song Heung-Min dhe Harry Kane, për t’i fituar kështu tri pikë mjaftë të rëndësishme.

Tottenhami ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 6.96, me Arsenalin që u vlerësua 6.31.

Vazhdon 'fundosja' e Arsenalit - Tottenhami fiton me golat e Son e Kanes në derbin londinez Vazhdon 'fundosja' e Arsenalit - Tottenhami fiton me golat e Son e Kanes në derbin londinez

Lojtari me paraqitjen më të mirë në derbin londinez ishte Heung-Min duke u notua 8.1.

Granit Xhaka kishte një paraqitje solide dhe u vlerësua me 6.6.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Pierre-Emerick Aubameyang me notën 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/