LAJMI I FUNDIT:

Toronto e Denveri me fitoret e para në “play-off”, Portlandi siguron triumfin e dytë

Toronto e Denveri me fitoret e para në “play-off”, Portlandi siguron triumfin e dytë

Mbrëmë janë zhvilluar tri ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë në NBA.

Reklama

Toronto Raptors dhe Denver Nuggets kanë arritur fitoret e para në fazën e “play-off” duke barazuar numrin e fitoreve me kundërshtarët

Ndërkohë, Portland Trail Blazers nuk ka lejuar të befasohet edhe në ndeshjen e dytë duke arritur po aq fitore.

Raptorsat kanë triumfuar kundër Orlando Magic me rezultat 111-82, ku tashmë është barazuar seria nga një fitore secila.

Denveri ishte më i miri se San Antonio Spurs me rezultat 114-105 dhe tashmë secila ekip ka nga një triumf.

Portlandi fitoi kundër Oklahoma City Thunders me rezultat 114-94 dhe në këtë formë, tashmë ka dy fitore dhe asnjë humbje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

La Liga
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Kalo në kategori