Interi humbi nga Torino me rezultat 1-0 në Serie A.

Golin e vetëm në takim e shënoi mbrojtësi Amrando Izzo (35′), i cili pas një shkëputje të mirë i dha fitoren demave.

Izzo ishte lojtari i ndeshjes, por me notë të mirë te vendasit u vlerësuan edhe mbrojtësi Koffi Djidji, portieri Salvatore Siguru, por edhe dyshja në mesfushë Cristian Ansaldi-Tomas Rincon.

Mauro Icardi gjatë një dueli me Mauro Icardin (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images/Guliver)

Te Interi më të mirët ishin Milan Skriniar, Stefan de Vrij, Dalber dhe Marcelo Brozovic.

Ata që dëshpëruan në këtë takim ishin dyshja sulmuese Mauro Icardi-Lautaro Martinez dhe mesfushori Joao Mario.

Nuk duhet harruar edhe mbrojtësi brazilian Joao Miranda, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skuadrat:

Torino:

Inter:

Në xhiron e radhës Interi do të përballet me Bolognan, kurse Toroino me Spalin. /Telegrafi/