Roma ka fituar ndaj Torinos me rezultat 0-1 në ndeshjen e parë për sezonin 2018/19 në Serie A.

Reklama

Goli i vetëm në këtë takim erdhi nga Edin Dzeko në minutën e 90-të.

Sulmuesi boshnjak në fund ishte lojtar i ndeshjes, por me notë të lartë të skuadra mysafire u vlerësuan edhe Alessandro Florenzi, Robin Olsen dhe Daniele De Rossi.

Festa te goli i Dzekos (Foto: Getty Images)

Te vendasit më i miri ishte Tomas Rincon, por paraqitje të mirë bënë edhe dy mesfushorët tjerë, Daniele Baselli dhe Soualinho Meite.

Te Roma dështoi të tregojë kualitet e tij Javier Pastore, por edhe sulmuesi Stephan El Shaarrawy.

Reklama

Më poshtë keni notat e lojtarëve të të dy skuadrave:

Torino:

Roma: