LAJMI I FUNDIT:

Tom Cruise mbërrin me helikopter në premierën e filmit të fundit “Top Gun: Maverick”

Tom Cruise mbërrin me helikopter në premierën e filmit të fundit “Top Gun: Maverick”
Foto: Jordan Strauss/Invision/AP
Reklama

Nëse ka një gjë që di Tom Cruise, është se si të arrish me stil.

Aktori preku për premierën e shumëpritur të “Top Gun: Maverick” në një helikopter USS Midway, përpara se të parakalonte në tapetin e kuq në San Diego të Kalifornisë, të mërkurën (4 maj).


59-vjeçari – i cili është i famshëm për realizimin e marifeteve të tij në filma, u paraqit në ngjarjen e mbushur me yje i veshur në një kostum elegant me ngjyrë të zezë.

Foto: Getty Images/Paramount Pictures

Cruise ishte i gjithë buzëqeshje ndërsa ai përshëndeti me dorë një turme masive fansash që kanë pritur me durim 36 vjet që nga filmi origjinal.

Fansat me sy shqiponjë madje vunë re një detaj kyç në helikopterin e tij, ku shkruhej: “Tom Cruise Top Gun: Maverick”.

Foto: Getty Images/Paramount Pictures

Babai i tre fëmijëve ka pozuar për foto me bashkë-yjet Jennifer Connelly, Monica Barbaro dhe Miles Teller para një grumbull kamerash.

Teller, 35 vjeç, veshi një kostum blu me një kravatë. Aktori luan djalin e Goose dhe të mbrojturin e ri të Maverick në film. Goose, bashkë-piloti i personazhit të Cruise në origjinal, u luajt nga Anthony Edwards.

Foto: Getty Images/Paramount Pictures

Filmi fillimisht ishte vendosur të dilte në vitin 2019, por u vonua në mënyrë të përsëritur si rezultat i pandemisë COVID-19.

Të gjitha lajmet nga Tom Cruise
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Tom Cruise

Vazhdimi i shumëpritur është vendosur në një botë të teknologjisë së dronëve ku Cruise portretizon një instruktor fluturimi.

Foto: Getty Images

Filmi origjinal pati një sukses masiv, duke fituar më shumë se 350 milionë dollarë në mbarë botën me një buxhet prej 15 milionë dollarësh.

“Top Gun: Maverick” del në kinema më 27 maj. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet momenti kur Buci kishte tentuar ta prekte edhe Brikendën

Publikohet momenti kur Buci kishte tentuar ta prekte edhe Brikendën

Magazina
Santiana këndon me plot emocion hitin e Gilit “Ti më ke vra”, teksa bëjnë përgatitjet për programin festiv të 28 Nëntorit

Santiana këndon me plot emocion hitin e Gilit “Ti më ke vra”, teksa bëjnë përgatitjet për programin festiv të 28 Nëntorit

Magazina
Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Vesa e zhgënjyer pas daljes nga BBVK: Unë buzëqeshi, edhe pse populli kësaj here paska zgjedhur të mbështes e të votoj imoralitetin

Magazina
Pretendimet për tradhti, mikesha e Lionel Messit dhe Antonela Roccuzzo thyen heshtjen

Pretendimet për tradhti, mikesha e Lionel Messit dhe Antonela Roccuzzo thyen heshtjen

Magazina
Buci ‘tradhton’ miqësinë me Santianën, momenti i prekjes së dyshimtë

Buci ‘tradhton’ miqësinë me Santianën, momenti i prekjes së dyshimtë

Magazina
Rita Ora publikon fotografi nga vizita e saj në Kosovë

Rita Ora publikon fotografi nga vizita e saj në Kosovë

Magazina
Kalo në kategori