Ka përfunduar në të mirë të Rahovecit edhe ndeshja e dytë në Play Off, ku Vreshtarët kanë triumfuar si mysafir të Yllit në Suharekë.

Rahoveci ka fituar ndaj Golden Eagle Ylli me rezultat të ngushtë 78:80 në ndeshjen e dytë gjysmëfinale.

Fredrick Richardson me 25 pikë e 3 kërcime, Andrey Washigton me 17 pikë dhe Deshon Minnis me 14 pikë, 13 kërcime dhe 8 asistime ishin më efikasit te Rahoveci.

Te Golden Eagle Ylli më i dalluari ishte Garrius Holoman me 20 pikë, 16 kërcime dhe 4 asistime dhe Clayton Everett me 15 pikë, 6 kërcime e 8 asistime.

Ndeshja e tretë do të zhvillohet në palestrën sportive ‘’Mizair Isma” në Rahovec të dielën me fillim nga ora 19:00. /Telegrafi/