LAJMI I FUNDIT:

Tifozët zgjedhin formacionin e sezonit 2019/20 në Ligën Premier

Tifozët zgjedhin formacionin e sezonit 2019/20 në Ligën Premier

Sezoni më i gjatë në Ligën Premier është vetëm një ndeshje që të përfundojë me Liverpoolin që tashmë është shpallur kampion pas më shumë se 30 vitesh.

Reklama

Manchester City përfundoi në këtë edicion në vendin e dytë, derisa Manchester United, Chelsea dhe Leicester City që po luftojnë për një vend në Ligën e Kampionëve.

Në anën tjetër, Watford, Aston Villa dhe Bournemouth janë duke luftuar për t’i shpëtuar rënies në Championship.

Tashmë është një pasqyrë e pastër se cilët lojtarë kanë arritur të tregojnë vetën në 37 javë të zhvilluara, me tifozët që kanë përzgjedhur më të mirët e këtij edicioni.

Jordan Henderson para pak ditësh ka arritur të shpallet lojtari më i mirë i sezonit nga Asociacioni i Gazetarëve britanikë (FWA).

Por, ende ka kohë që të përcaktohet lojtari dhe formacioni më i mirë nga Liga Premier, me tifozët që tashmë kanë përcaktuar më të mirët e tyre:

Formacioni i përzgjedhur nga tifozët: Alisson, Alexander-Arnold, Van Dijk, Soyuncu, Robertson, Henderson, De Bruyne, Fernandes, Salah, Mane dhe Martial. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori