LAJMI I FUNDIT:

Tifozët e zemëruar e zhveshin dhe e godasin djalin e legjendës suedeze, pas rënies nga kategoria të skuadrës së tyre (Video)

Tifozët e zemëruar e zhveshin dhe e godasin djalin e legjendës suedeze, pas rënies nga kategoria të skuadrës së tyre (Video)

Huliganët e skuadrës suedeze, Helsingborg, e kanë sulmuan në fushë djalin e ish-futbollistit të njohur Henrik Larsson, Jordan Larsson, pasi skuadra e tyre humbi ndeshjen e barazhit duke rënë një kategori më poshtë.

Reklama

Skuadra suedeze humbi me rezultat 2-1 në ndeshjen e sotme(diel) ndaj Halmstad, në ndeshjen e dytë të barazhit, duke rënë një kategori më poshtë pas rezultatit final 3-2.

Henrik Larsson është menaxher i skuadrës Helsingborg dhe djali i tij, Jordan, luan rregullisht për skuadrën, ku edhe ka shijuar zemërimin e plotë të mbështetësve pa ndeshjes, pas dëbimit të tyre nga kategoria, shkruan Telegrafi.

Rrahje brutale në mes të dy grupeve të ultrasve francezë ndaj atyre holandez të Feyenoordit (Foto/Video)
Lexo po ashtu Rrahje brutale në mes të dy grupeve të ultrasve francezë ndaj atyre holandez të Feyenoordit (Foto/Video)

Tifozët sulmuan në fushë, teksa Larsson u ballafaqua me ta duke i kundërshtuar, por ata vendosën t’ia zhveshin fanellën dhe t’ia shqyejnë atë, duke i treguar se ai nuk ishte i aftë për të veshur atë.

Vlen të theksohet se në atë pjesë të fushës kishte shumë pak kujdestarë, të cilët nuk arritën t’i ndalin tifozët e zemëruar pasi atij rezultati. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

‘El Clasico’ i basketbollit kosovar i takon Trepçës

Super Liga
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Kalo në kategori