LAJMI I FUNDIT:

I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje
Reklama

Princi Mohammed bin Salman i Arabisë Saudite theksoi se nuk i interesojnë akuzat se sportet po “lajnë” reputacionin e keq të vendit të tij.

Përkatësisht, këtë vit yjet e mëdhenj të futbollit arritën në Arabinë Saudite për shuma të mëdha parash dhe Fondi Publik i këtij vendi bleu klubin e Ligës Premier, Newcastle.


Shumë veta theksojnë se sauditët duan të krijojnë një imazh më të mirë të vendit të tyre.

“Nuk më intereson ky nocion. Unë kam pasur një rritje të produktit kombëtar me një për qind dhe dua ta rris atë me 1.5 për qind. Quajeni si të doni, por ne do ta nxjerrim tonën”, ka thënë Salman tha për Fox News.

Kujtojmë, se klubet e Ligës Profesionale Saudite (SPL) shpenzuan 957 milionë dollarë për lojtarët në tranzicionin për në fund të sezonit.

Shpenzimet e Arabisë Saudite në afatin kalimtar, i cili u mbyll më 7 shtator, tejkaluan shpenzimet e katër ligave evropiane “pesë” dhe vetëm Liga Premier është përpara vendit të Lindjes së Mesme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Largimi i Messit nga Inter Miami vetëm çështje kohe?

Ligat tjera
Mbështetje për Palestinën: Tifozët vendosën dy koreografi që nuk lënë askënd indiferent

Mbështetje për Palestinën: Tifozët vendosën dy koreografi që nuk lënë askënd indiferent

Ndërkombëtare
Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

Xavi i shqetësuar me situatën e Joao Cancelos

La Liga
Enigma Nico në Porto: 'Busquetsi i ri' që e shiti Barcelona për 8.5 milionë euro

Enigma Nico në Porto: 'Busquetsi i ri' që e shiti Barcelona për 8.5 milionë euro

Ndërkombëtare
Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Tenis
Kalo në kategori