Carlos Tevez ka thënë se Lionel Mess nuk duhet të tërhiqet nga futbolli ndërkombëtar pas Kupës së Botës me Argjentinën.

Ishte një fushatë e hareshme për Messin dhe Argjentinën, por u eliminuan nga kampionët botëror gjersa Jorge Sampaoli u largua më vonë.

Messi – ende në kërkim të titullit të parë me kombëtaren argjentinase – arriti të shënoj vetëm një gol në botërorin që u zhvilluar në shtetin rus.

Carlos Tevez, Lionel Messi dhe Angel Di Maria (Getty Images)

Ish-reprezentuesi tha se duhet të krijohet një projekt që e bën të lumtur yllin e Barcelonës, në mënyrë që të motivohet sërish për botërorin e 2022 që mbahet në Katar.

“Mendoj që Leo duhet të mendojë për veten e tij,” tha Tevez, i cili ka pasur 76 paraqitje me fanellën e Argjentinës.

“Nëse nuk ka ndonjë projekt që e bën të lumtur dhe në të cilin nuk ndihet mirë është shumë e vështirë të marrë përgjegjësinë e udhëheqjes së Argjentinës për t’u bërë kampion”, tha Tevez.

Ronaldo: Ishte një sfidë e mirë me Messin, por kurrë nuk e kam pasur rival Ronaldo: Ishte një sfidë e mirë me Messin, por kurrë nuk e kam pasur rival

Ndryshe, Messi para disa vjetësh ishte tërhequr prej kombëtares, por më pas ishte rikthyer përtë ndihmuar Argjentinën që të sigurojë pjesëmarrjen në Botëror. /Telegrafi/