LAJMI I FUNDIT:

Tetëmbëdhjetë veshjet e yjeve gjatë vitit 2017, që kanë bërë histori në fushën e modës (Foto)

Tetëmbëdhjetë veshjet e yjeve gjatë vitit 2017, që kanë bërë histori në fushën e modës (Foto)

Duke shikuar prapa në ngjarjet e vitit të kaluar, Bright Side vendosi t’i kushtojë vëmendje modës nga tapeti i kuq duke shkruar për veshjet më të paharrueshme nga yjet gjatë vitit 2017.

Në këtë list janë ruajtur gjithashtu edhe disa veshje vërtetë “speciale” për fundin e artikullit, transmeton Telegrafi.

Nicole Kidman

Ylli 50-vjeçar ka eklipsuar shumë në tapetin e kuq në ‘Emmy Awards’. Ajo zgjodhi një fustan me një “grenadine të kuqe” me një skaj të harlisur deri në kyçin e këmbës. Ajo i kushtoi shumë vëmendje këpucëve të saj me dizajn të ndryshëm. Ky nuk është një gabim dhe është konceptuar nga krijuesit e veshjes, nga marka ‘Calvin Klein’.

Elle Fanning

Një nga veshjet më të ndritshme të Festivalit të Filmit të Kanës gjatë vitit që shkoi ishte veshja e bardhë prej sateni e Elle Fanning nga Vivienne Westwood. Pika kulmore e veshjes ishte një shtypje e pasme, e cila kujtonte tërheqjen e një fëmije.

Jennifer Lopez

Lopez u shfaq në ‘People’s Choice Awards’ në një fustan elegant kadife të qëndisur me kristale nga Reem Acra. Ylli mori një çmim për rolin e saj në serinë kriminale’ Shades of Blue’.

Julianne Moore

Në Festivalin e Filmit të Venecias, veshja më e diskutuar ishte veshje e rrjedhshme e Julianne Moore nga Valentino. Ajo vendosi të mos e plotësonte atë me një prerje të sofistikuar, e cila vetëm shtoi imazhin e saj.

Olivia Culpo

Ky është fustani i ‘Miss Universe 2012’, e cila u shfaq në ceremoninë e ‘Golden Globe Awards’. Kishte diçka nga Frida Kahlo në imazhin e Olivias, dhe modeli i veshjes së saj i ngjante një pikture impresioniste.

Janelle Monae

Aktorja nga filmi ‘Moonlight’, e cili mori një çmim ‘Oscar’ për filmin më të mirë të 2016-s, goditi të gjithë me një veshje të pazakontë me një buzë asimetrike dhe pika të gjera polka. Jo të gjithë kritikët pranuan se veshja e aktores ishte e përsosur, por ishte padyshim ndër më të paharrueshmet.

Emma Stone

Dhe këtu është se si Emma Stone ka shkuar në ‘Oscar’, ku ajo fitoi çmimin “Aktorja më e mirë” për rolin e saj në filmin “La La Land”. Ajo kishte një veshje mjaft të thjeshtë retro-stil, e cila e bëri imazhin e saj një nga më të paharrueshmit dhe elegantët në ceremoni.

Zoe Kravitz

Aktorja, modelja dhe këngëtarja në fjalë, një nga gratë më elegante në Hollywood dhe vajza e Lenny Kravitzit, sigurisht e di se si të vishet! Megjithatë, asaj nuk i pëlqen zgjidhjet e sigurta dhe të provuara dhe zgjedh të eksperimentojë. Për shembull, kjo veshje me një buzë ylberi, e cila meriton të shikojë nga të gjitha anët.

Adele

Adele tregoi shijen e saj të madhe kur ajo u shfaq në ‘Grammys’ në një veshje ulliri. Ishte e thjeshtë dhe e pazakontë në të njëjtën kohë. Megjithëse, ajo mori shumë çmime në këtë ceremoni, që do të kujtohej nga të gjithë, pavarësisht se çfarë kishte veshur.

Rihanna

Për ’Grammys 2017’, Rihanna zgjodhi një top të ndritshëm për të theksuar tatuazhin e saj. Ajo e shoqëroi atë me një skaj të ndërlikuar nga Armani Prive – një kombinim i pazakontë. Këngëtarja nuk fitoi asnjë figurinë, megjithëse ajo u emërua në tetë kategori. Në ceremoni, ajo u ul në auditor dhe pinte diçka të fortë nga një balonë e vogël. Kjo më vonë u kthye në thënien: “Ne të gjithë e jetojmë këtë jetë – Rihanna”.

Zendaya

Artistja e re shumë e talentuar Zendaya gjithashtu vishet trendi: në premierën botërore të ‘Showmanit më të Madh’, ajo dukej e shkëlqyeshme në një veshje të mrekullueshme të zezë dhe të kuqe nga ‘Viktor & Rolf’.

Blake Lively

Topi i Institutit të Kostumeve, i njohur gjithashtu si Met Gala, është ‘Oscari’ i botës së modës dhe një mundësi për çdo njeri të famshëm që të vishet në një mënyrë origjinale dhe të guximshme. Aktorja u frymëzua nga vitet ’80 dhe veshi një fustan luksoz me një pendë blu. Ajo dukej si një zog i parajsës apo një yll i Hollywoodit të vjetër.

Kirsten Dunst

Kirsten Dunst u paraqit në ‘Oscar’ në një veshje të zezë dhe të thjeshtë nga Diori, gjë që ngjalli kënaqësi në mesin e shumë njerëzve, përfshirë edhe ata që zhvilluan këtë ngjarje. Rrobat e saj mund të mos dukeshin aq interesante nëse do të ishin më të gjata dhe ky është një shembull i shkëlqyer se sa detajet kanë rëndësi.

Katy Perry

Ylli më i ndritshëm i ‘MTV Video Music Awards 2017’ ishte Katy Perry, mikpritëse e ceremonisë. Ajo këndoi, njoftoi të propozuarit dhe ‘fluturoi’ nën kupolë. Ajo gjithashtu mahniti kritikët e modës me veshjen e saj futuriste, të plotësuara me një palë vathë të zinj të mëdhenj.

Rihanna

Është koha për të parë disa imazhe tronditëse. Rihanna u shfaq në festivalin ‘Coachella’ me këtë gjë të çuditshme, mbi të cilën ajo kishte veshur pantallona të shkurtra dhe një top tank. Këto janë thika nga ‘Gucci’, dhe kushtojnë rreth 10,000 dollarë.

Lady Gaga

Lady Gaga u shfaq në tapetin e kuq të ‘Grammys’ në një imazh provokativ të markës tregtare. Ajo shquhet për prezantime të çuditshme, dhe një të tillë e ka bërë së fundmi edhe këtu.

Katy Perry

Tema për ‘Gala Metodin 2017’ ishte dizajni i modës Ray Kawakubo dhe veprat e saj tronditëse, aq shumë yje u çmendën në maksimum. Për shembull, Katy Perry.

Cara Delevingne

Cara e rruajti kokën për rolin e saj në filmin ‘Life in One Year’, dhe kështu ajo u shfaq me një kokë të pjekur, argjendi të pikturuar, për topin e Institutit të Kostumit. Në fund, duket, edhe një panterë e tillë origjinale e errësuar nga “aksesori” i pazakontë.

Bonus: Beyonce

Nuk mund ta injorojmë këtë kostum nga Beyonce, e cila me siguri do të mbahet mend nga të gjithë.

Në ‘Grammys 2017’, këngëtarja organizoi një shfaqje të madhe, duke u shfaqur në imazhin e një perëndeshe të artë. “Është tashmë shumë. Ajo nuk është hyjni”, thanë njerëzit në internet. Megjithatë, shfaqja ishte një nga më të ndriturat në karrierën e këngëtares. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Miriam Cani bëri ndryshimin në flokët e saj, i menjëhershëm ishte reagimi i Albanit

Magazina
Gazetarja Eva Murati publikon momentin kur tifozi hyri në fushë gjatë ndeshjes Itali-Shqipëri

Gazetarja Eva Murati publikon momentin kur tifozi hyri në fushë gjatë ndeshjes Itali-Shqipëri

Magazina

"Jam goca më me fat në botë" - Heidi Baci ndan fotografi të mrekullueshme krah Romeos

Magazina
Një moment mes William dhe Kate tërhoqi vëmendjen e publikut dhe zbuloi lidhjen e tyre

Një moment mes William dhe Kate tërhoqi vëmendjen e publikut dhe zbuloi lidhjen e tyre

Magazina
Arbana Osmani e ndoqi nga tribunat ndeshjen e Italisë me Shqipërinë, teksa me flamur bëri tifo për Kombëtaren Shqiptare

Arbana Osmani e ndoqi nga tribunat ndeshjen e Italisë me Shqipërinë, teksa me flamur bëri tifo për Kombëtaren Shqiptare

Magazina
Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi sjellin këngën e re “Shqiptare”

Magazina
Kalo në kategori