LAJMI I FUNDIT:

Tetë lojtarë nga Serie A pësuan lëndime gjatë ndeshjeve ndërkombëtare

Tetë lojtarë nga Serie A pësuan lëndime gjatë ndeshjeve ndërkombëtare

Një numër i lojtarëve të Serie A u thirrën për këtë ndeshjet ndërkombëtare dhe tetë prej tyre janë kthyer në Itali me lëndime.

Shumë prej tyre kanë tërhequr vëmendjen për orarin tepër të ngjeshur që lojtarët janë detyruar të durojnë gjatë viteve të fundit, duke bërë që shumë të luajnë aq shpesh sa çdo tre ose katër ditë. Ndërsa disa mund të pushonin në shtëpi gjatë ndeshjeve ndërkombëtare, shumë të tjerë u bashkuan me kombëtaret e tyre, duke luajtur edhe më shumë ndeshje në sezonin e tyre të ngarkuar.

Kjo situatë tani ka parë që tetë lojtarë të Serie A të kthehen në klubet e tyre me lëndime, disa prej të cilave janë më serioze se të tjerët.

Marcelo Brozovic pësoi një lëndim ndërsa luante për Kroacinë kundër Austrisë dhe ai do të mungojë për të paktën një muaj, duke shpresuar të kthehet në kohë për ndeshjen kundër Juventusit më 6 nëntor.

Mike Maignan ka mbetur me një problem me kofshë pas ndeshjes së Francës kundër Austrisë dhe ai gjithashtu do të mungojë për rreth një muaj.

Ciro Immobile u detyrua të humbasë të dyja ndeshjet e Ligës së Kombeve të Italisë për shkak të një edeme muskulore dhe tani është në dyshim për ndeshjen e radhës të Lazios kundër Spezias.

Fabio Miretti pësoi një lëndim në kyçin e këmbës së djathtë gjatë kohës që ishte me skuadrën italiane U-21 dhe nuk do të marrë pjesë në ndeshjen e ardhshme kundër Bolognas.

Giorgio Scalvini i Atalantës ndjeu një problem në gju në ndeshjen e Italisë U-21 kundër Japonisë dhe mund të humbasë ndeshjen e radhës kundër Fiorentinës.

La Dea e pa edhe Teun Koopmeiners të përballet me një tronditje në ndeshjen e Holandës kundër Polonisë, megjithëse pritet të përballet me Violën.

Skuadra e Bergamos mund të humbasë edhe Merih Demiralin për atë sfidë me Fiorentinën pasi ai ndjeu një problem muskulor përpara ndeshjes së Turqisë kundër Luksemburgut.

Më në fund, Pietro Pellegri i Torinos pësoi një tendosje muskulore në ndeshjen e Italisë U-21 kundër Anglisë, por ai shpreson të jetë i disponueshëm për ndeshjen kundër Napolit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Përfaqësueset

"Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë" - Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përfaqësueset
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Kalo në kategori