Gazetari i respektuar, Florian Plettenburg ka ‘konfirmuar’ se Manchester Unitedi do ta ndjek me shumë seriozitet objektivin e tyre numër një të transferimeve në afatet e ardhshme kalimtare.

Reklama

Trajneri i Unitedit, Erik ten Hag thuhet se dëshiron të shtojë më shumë lojtarë në skuadrën e tij, pasi ka përfunduar një rindërtim të pjesshëm të skuadrës në verë.

Casemiro, Antony dhe Christian Eriksen ishin ndër yjet e profilit të lartë që arritën në Old Trafford, me Tyrell Malacia gjithashtu që bëri lëvizjen te Unitedi.

Por, ka akoma më shumë për të bërë, pasi humbja 3-1 e së dielës ndaj Aston Villas vërtetoi se mbrojtja dhe mesfusha e Unitedit kanë nevojë për përforcime.

Reklama

Është mesfusha për të cilën Djajtë e Kuq janë kritikuar për mos-përmirësim në sezonet e fundit, edhe pse nënshkrimet e Casemiro dhe Eriksen kanë shkuar në njëfarë mënyre për të shtuar më shumë opsione.

Reklama

Ata, me sa duket, janë në kërkim të një lojtari tjetër për të plotësuar mesfushorët e tyre aktualë, dhe Plettenburg është shfaqur për të konfirmuar se do të lëvizin për një yll në veçanti.

Gazetari konfirmon objektivin numër 1 të Man Utd

Duke postuar në Twitter, Plettenburg ‘konfirmoi’ se Unitedi e sheh Jude Bellingham të Borussia Dortmund si objektivin e tyre numër një.

Kjo mund të zhgënjejë tifozët e Liverpoolit, me Reds gjithashtu të prirur për ta rikthyer lojtarin në Angli pasi ai kaloi në akademinë e Birmingham City.

Reklama

Plettenburg sugjeron gjithashtu se çdo klub i interesuar do të duhet të paguajë 150 milionë euro për shërbimet e Bellingham, gjë që mund të përjashtojë disa ekipe nga gara e diskutueshme.

Reklama

Megjithatë, gazetari ofroi disa shpresa për klubet që konkurrojnë me Unitedin, në veçanti.

“Bellingham: Ai është objektivi numër 1 i transferimit për Man Utd, u konfirmua! Ata presin që ai të kushtojë rreth 150 milionë euro”.

“Ata e kanë vëzhguar shumë. Ten Hag e dëshiron atë më 2023! Por: Shanset janë të ulëta për shkak të konkurrencës nga Man City dhe Liverpool dhe për shkak të Fair Play Financiar!”, ka shkruar Plettenburg.

Reklama

Me këto raporte, duket se Ten Hag dhe United mund të duhet të negociojnë me Dortmundin për të ulur koston e Bellingham – ose rrezikojnë ta humbasin atë ndaj një prej rivalëve të tyre kryesorë. /Telegrafi/