LAJMI I FUNDIT:

A do të tentojë Bayerni transferimin e Mbappes, Rummenigge vjen me një përgjigje shumë interesante

A do të tentojë Bayerni transferimin e Mbappes, Rummenigge vjen me një përgjigje shumë interesante

Kylian Mbappe është njëri nga lojtarët më të mirë për momentin në botë.

Sulmuesi francez prej disa vitesh është duke luajtur në nivele të larta dhe duke kaluar nëpër një formë të jashtëzakonshme.

Së fundmi është përfolur për një interesim të Bayernit për lojtarin, por kjo gjë është hedhur poshtë nga shefi i drejtorëve të kampionëve të Gjermanisë, Karl-Heinz Rummenigge.

Legjenda gjermane ka thënë se e pëlqen shumë lojën e francezit, por nuk do të tentojnë transferimin e tij në Munich.

Rummenigge ka deklaruar se e ka mik të mirë presidentin e PSG-së, Nasser Al-Khelaifi dhe nuk do ta shqetësojë për Mbappen.

“A është i pamundur transferimi i Mbappes në Bayern? Fatkeqësisht po. Unë e dua Mbappen dhe mënyrën e tij se si luan, por ne kurrë nuk do të tentojmë transferimin e tij në Munich”.

“Sido që të jetë, Mbappe është mirë në Paris. Nasser Al-Khelaifi është një mik i mirë i imi dhe unë nuk do ta shqetësojë për këtë çështje”, përfundoi Rummenige.

Bayerni nuk do ta shqetësojë për Mbappen presidentin e parisienëve, por shqetësime ai ka nga skuadrat tjera të mëdha.

Real Madrid, Liverpool e Manchester United janë tri klubet tjera të mëdha që duan transferimin e lojtarit në verën e vitit 2021.

Kontrata aktuale e Mbappes me PSG-në skadon në vitin 2022, ndërsa lojtari ende nuk ka pranuar rinovimin e saj. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Revolucion i thellë te Bayerni - vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Bundesliga
Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Ligat tjera
Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Premier League
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Serie A
Kalo në kategori