Jemi në javën kur fillon Serie A, Chievo Juventus është ndeshja e parë, e planifikuar të luhet të shtunën në ora 18:00.

Pas ndeshjes hapëse nga kampionët aktual, adhuruesit e futbollit vazhdojnë me ndeshjen e madhe në Olimpico mes Lazios dhe Napoli.

Ndërsa e diela fillon me Torino-Roma, pastaj nga 20:30 luajnë Milan-Genoa, Sassuolo-Inter e shumë tjera.

Nainggolan mund të mungojë në ndeshjen e parë të Interit në Serie A Nainggolan mund të mungojë në ndeshjen e parë të Interit në Serie A

Por, në xhiron e parë përveç lojtarëve të lënduar, fatin për të luajtur nuk do ta kenë edhe ata të skualifikaurit për shkak të kartonëve të numëruar nga sezoni i fundit.

Më poshtë keni listën e lojtarëve që do të mungojnë:

Lazio: Lucas Leiva, Senad Lulic dhe Patric

Torino: Cristian Ansaldi

Cagliari: Joao Pedro dhe Darijo Srna

Milan: Hakan Calhanoglu

Parma: Emanuele Calaio

Fiorentina: Jordan Veretout

Sampdoria: Gianluca Caprari

/Telegrafi/