Ylli i Hollywoodit, Johnny Depp, ditën e djeshme (e mërkurë) ka fituar gjyqin e tij për shpifje kundrejt ish-bashkëshortes së tij, Amber Heard.

Juria, e përbërë nga pesë meshkuj dhe dy femra, e ktheu vendimin të mërkurën (1 qershor) pas gati 13 orësh diskutimi të shtrira në tre ditë në Gjykatën e qarkut në Fairfax të Virginias.

Pas dëshmive gjashtëjavëshe, juria në Fairfax ka vendosur në anën e aktorit dhe për këtë pati reagime të shumta në rrjete sociale.

Yll Limani (Foto: Instagram)

Me reagime të ndryshme e në anën e Depp nuk munguan as të famshmit shqiptarë.

Johnny Depp fiton gjyqin për shpifje kundër Amber Heard Johnny Depp fiton gjyqin për shpifje kundër Amber Heard

Yll Limani, Angela Martini, Beatrix Ramosaj, Dafina Zeqiri, Mozzik – janë disa nga yjet që reaguan me postime në InstaStory.

Më poshtë ua sjellim postimet e tyre të plota:

Angela Martini (Foto: Instagram)

Angela Martini (Foto: Instagram)

Angela Martini (Foto: Instagram)

Beatrix Ramosaj (Foto: Instagram)

Dafina Zeqiri (Foto: Instagram)

Mozzik (Foto: Instagram)

/Telegrafi/