LAJMI I FUNDIT:

‘Të destinuar të dështojnë’, Ancelotti paralajmëron Milanin pas shkarkimit të Maldinit

‘Të destinuar të dështojnë’, Ancelotti paralajmëron Milanin pas shkarkimit të Maldinit

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka thënë se klubet që i japin përparësi biznesit mbi meritat sportive janë ‘të destinuara të dështojnë’ dhe beson se shkarkimi i Paolo Maldinit dëshmon ‘mungesë të kulturës historike dhe mungesë respekti për traditën e Milanit’.

Reklama

Ish-mbrojtësi legjendar u shkarkua papritur të hënën pas një takimi me pronarin e ri Gery Cardinale.

Kuqezinjtë kanë në mendje një projekt të ri, bazuar në të ashtuquajturin ‘Money-ball’. Milani dëshiron të nënshkruajë lojtarë të rinj premtues me një përdorim masiv të kërkimit dhe algoritmeve, ndërsa Maldini dëshironte një buxhet më të madh transferimi dhe disa nënshkrime me përvojë për të ngritur shiritin.

Maignan, Leao dhe The Hernandez – Tensione në kampin e Milanit pas shkarkimit të Maldinit
Lexo po ashtu Maignan, Leao dhe The Hernandez – Tensione në kampin e Milanit pas shkarkimit të Maldinit

Për situatën e Maldinit dhe Milanit ka folur edhe trajneri i Los Blancos, Ancelotti.

“Në Madrid, kam mësuar se historia duhet respektuar gjithmonë”, ka thënë Ancelotti për Il Giornale, kur u pyet për shkarkimin e Maldinit

“Këtu, Di Stefano, Amancio, Gento dhe Puskas janë vlera ekskluzive që ende respektohen”.

“Ajo që ndodhi me Maldinin dëshmon mungesën e kulturës historike dhe mungesën e respektit për traditën e Milanit. Është e vërtetë që nuk fitohet me histori, por historia mëson se si të fitosh”.

“Klubet e futbollit që mendojnë se prioritetet e biznesit ndaj meritave sportive janë të destinuara të dështojnë”, përfundoi trajneri italian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

Barcelona njofton fitime mbi 300 milionë euro për sezonin 2022/2023

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

Dy formacionet e mundshme të Real Madridit nëse trajner emërohet Xabi Alonso

La Liga
Kalo në kategori