Jordan Henderson dhe Trent Alexander-Arnold janë dy lojtarët e vetëm të Liverpoolit që janë përzgjedhur nga trajneri Gareth Southgate për ndeshjet finale të Ligës së Kombeve.

Dyshja e Redsave i janë bashkuar pjesës tjetër të skuadrës pas triumfit të jashtëzakonshëm në Ligën e Kampionëve dhe festës së madhe në Madrid dhe në Liverpul.

Të gjitha lajmet nga Liga e Kampionëve Të gjitha lajmet nga Liga e Kampionëve

Ata dukeshin të disponuar kur u takuan me lojtarët e kombëtares, si Ben Chilwell, por duhej të ishin më të respektueshëm dhe më të përulur kur u takuan me dyshen e Tottenham Hotspur, Harry Kane dhe Eric Dier.

Kane, i cili zhgënjeu në finale në Wanda Metropolitano, nuk dukej komod në këtë takim, mirëpo arriti të nxirrte një buzëqeshje gjatë përshëndetjes me lojtarët e ekipit kundërshtar.

Anglia luan kundër Holandës të enjten dhe në rast të fitores do të ndeshet në finale me fituesin e duelit ndërmjet Portugalisë dhe Zvicrës që zhvillohet sot (e mërkurë). /Telegrafi/