LAJMI I FUNDIT:

Takime interesante në xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Takime interesante në xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Në fundjavë zhvillohet xhiroja e 21-të në Art Motion Superligën e Kosovës në basketboll.

Ndeshja e parë do të zhvillohet ndërmjet Bashkimit dhe Dritës. Skuadra prizrenase ka tetë fitore e 12 humbje, kurse gjilanasit kanë 20 humbje në 20 ndeshje të zhvilluara, duke qenë skuadra e vetme në elitë pa fitore.

Takim më interesant pritet mes Sigal Prishtinës dhe Prizrenit 16. Prishtinasit kanë 10 dhjetë fitore e dhjetë humbje, kurse prizrenasit kanë 12 fitore e gjashtë humbje. Sfida pritet me interes, duke marrë parasysh ambiciet e dy skuadrave që synojnë të renditen sa më lartë në tabelë.

Përballja i fundit zhvillohet mes Rahovecit dhe Trepçës, dy skuadra që kanë pozita të ndryshme në Superligë. Vreshtarët kanë gjashtë fitore e 13 humbje, duke u renditur në vendin e shtatë në elitë, apo të parafundit, kurse mitrovicasit kanë 14 fitore e gjashtë humbje, duke u renditur në vendin e dytë në tabelë.

Rezultati i ndeshjes Peja-Golden Eagle Ylli regjistrohet nga Liga Unike.

Art Motion Superliga – Java 21

E shtunë
20:00 Bashkimi – Drita
E diel
17:00 Sigal Prishtina – Prizreni 16
19:00 Rahoveci – Trepça
Peja – Golden Eagle Ylli (LIGA UNIKE)


Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Inteligjenca Artificiale bën një parashikim tronditës: Ligën e Kampionëve e fiton Barcelona, mposht në gjysmëfinale Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Si Neymar e ndihmoi Dani Alves të reduktonte dënimi për përdhunim

Ndërkombëtare
Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

Kështu duket burgu ku do të kalojë Dani Alves katër vitet e ardhshme të jetës së tij

La Liga
Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

Zbulohet data e re e kthimit të Jude Bellingham

La Liga
Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Man Utd po përgatitet për një transformim të frikshëm të skuadrës – 11 lojtarë të ekipit të parë do të shiten, mes tyre emra të njohur

Premier League
Kalo në kategori