LAJMI I FUNDIT:

Uashington

104 Artikuj

Një i vdekur dhe disa të plagosur nga të shtënat me armë jashtë një shtëpie funerali në Uashington

Një i vdekur dhe disa të plagosur nga të shtënat me armë jashtë një shtëpie funerali në Uashington

Amerika
Biden ndan një fotografi duke ngrënë akullore me presidentin francez Macron – në një restorant italian në Uashington

Biden ndan një fotografi duke ngrënë akullore me presidentin francez Macron – në një restorant italian në Uashington

Nga Bota
Kërkesat që dialogu të zhvendoset në Uashington, Haziri: Biden në Kosovë është Escobar

Kërkesat që dialogu të zhvendoset në Uashington, Haziri: Biden në Kosovë është Escobar

Kosovë
Si pasojë, humbën jetën tre persona – momenti kur rrufeja goditi afër Shtëpisë së Bardhë në Uashington

Si pasojë, humbën jetën tre persona – momenti kur rrufeja goditi afër Shtëpisë së Bardhë në Uashington

Amerika
Një i vrarë dhe disa të plagosur nga të shtënat në qendër të qytetit Renton, Uashington

Një i vrarë dhe disa të plagosur nga të shtënat në qendër të qytetit Renton, Uashington

Amerika
Haradinaj nga Washingtoni: Kosova është më e fortë kur ka miq në Amerikë

Haradinaj nga Washingtoni: Kosova është më e fortë kur ka miq në Amerikë

Politikë
Osmani në Washington: Bashkëpunimi translantik është kyç për garantimin e sigurisë energjetike

Osmani në Washington: Bashkëpunimi translantik është kyç për garantimin e sigurisë energjetike

Kosovë
Sveçla në Uashington takon shefin e DEA-s, diskutojnë për angazhimin e përbashkët në luftimin e trafikimit me narkotikë

Sveçla në Uashington takon shefin e DEA-s, diskutojnë për angazhimin e përbashkët në luftimin e trafikimit me narkotikë

Siguri
Një i vdekur nga të shtënat në një dyqan ushqimor në Uashington, i dyshuari në paraburgim

Një i vdekur nga të shtënat në një dyqan ushqimor në Uashington, i dyshuari në paraburgim

Amerika
Një grua e vrarë dhe katër të plagosur nga të shtënat në një hotel në Uashington, DC

Një grua e vrarë dhe katër të plagosur nga të shtënat në një hotel në Uashington, DC

Amerika
Të shtëna me armë në Uashington, një person i armatosur hapi zjarr jashtë një restoranti, jo larg Shtëpisë së Bardhë

Të shtëna me armë në Uashington, një person i armatosur hapi zjarr jashtë një restoranti, jo larg Shtëpisë së Bardhë

Amerika
Pse nuk është shtet Uashingtoni – qyteti i 20-të për nga madhësia në SHBA

Pse nuk është shtet Uashingtoni – qyteti i 20-të për nga madhësia në SHBA

Amerika
Uashingtoni ndalon mbajtjen e armëve në protesta – një senator kujton një rast në Kosovë që e nxiti të votonte PRO këtij projektligji

Uashingtoni ndalon mbajtjen e armëve në protesta – një senator kujton një rast në Kosovë që e nxiti të votonte PRO këtij projektligji

Amerika
Në natën e tensionuar të zgjedhjeve, qytetarët dalin në rrugë: Protestuesit përleshen me policinë

Në natën e tensionuar të zgjedhjeve, qytetarët dalin në rrugë: Protestuesit përleshen me policinë

Amerika
Bashkimi Evropian thotë se shumë projekte investive në marrëveshjen e Uashingtonit po zhvillohen

Bashkimi Evropian thotë se shumë projekte investive në marrëveshjen e Uashingtonit po zhvillohen

Të Tjera
​Judah për “Autostradën e Paqes”: E paqartë se çfarë do të financojnë amerikanët

​Judah për “Autostradën e Paqes”: E paqartë se çfarë do të financojnë amerikanët

Kosovë
Shoqëria civile: Nuk pati transparencë nga ana e Qeverisë për arritjen e marrëveshjes në Uashington

Shoqëria civile: Nuk pati transparencë nga ana e Qeverisë për arritjen e marrëveshjes në Uashington

Kosovë
Haziri flet për marrëveshjen e Uashingtonit: Duhet të duartrokitet, e jo të kundërshtohet pa arsye

Haziri flet për marrëveshjen e Uashingtonit: Duhet të duartrokitet, e jo të kundërshtohet pa arsye

Kosovë
AGK reagon ashpër ndaj gjuhës ofenduese të Haradinajt në drejtim të gazetarëve

AGK reagon ashpër ndaj gjuhës ofenduese të Haradinajt në drejtim të gazetarëve

Kosovë
Haradinaj flet për marrëveshjen: Ministrat i kanë pasur dorëheqjet e përgatitura, ndryshimi i pikës për Ujmanin qetësoi koalicionin

Haradinaj flet për marrëveshjen: Ministrat i kanë pasur dorëheqjet e përgatitura, ndryshimi i pikës për Ujmanin qetësoi koalicionin

Kosovë
Versioni i parë i marrëveshjes për të cilën nuk u pajtua Haradinaj, e që më pastaj u ndryshua në Uashington

Versioni i parë i marrëveshjes për të cilën nuk u pajtua Haradinaj, e që më pastaj u ndryshua në Uashington

Kosovë
Grenell dhe O’Brien: Marrëveshja është produkt i një pune të gjatë dhe të vështirë

Grenell dhe O’Brien: Marrëveshja është produkt i një pune të gjatë dhe të vështirë

Kosovë
LVV: Marrëveshja me Kosovën i hapi rrugë Serbisë në Uashington

LVV: Marrëveshja me Kosovën i hapi rrugë Serbisë në Uashington

Kosovë
Me marrëveshjen e Uashingtonit, Kosova do bëhet pjesë e Mini Shengenit ballkanik

Me marrëveshjen e Uashingtonit, Kosova do bëhet pjesë e Mini Shengenit ballkanik

Kosovë