LAJMI I FUNDIT:

Scott Morrison

21 Artikuj

Scott Morrison pranoi humbjen në zgjedhjet e Australisë

Scott Morrison pranoi humbjen në zgjedhjet e Australisë

Australia
Anthony Albanese do të bëhet kryeministër i ri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministër i ri i Australisë

Australia
Albanese apo Morrison për kryeministër – australianët zgjedhin udhëheqësit e rinj të popullit

Albanese apo Morrison për kryeministër – australianët zgjedhin udhëheqësit e rinj të popullit

Australia
Të pavaksinuarit Djokovic, Australia ia ndalon hyrjen për tre vjet

Të pavaksinuarit Djokovic, Australia ia ndalon hyrjen për tre vjet

Tenis
Kryeministri i Australisë e godet rëndë të pavaksinuarin Novak Djokovic: Tani është koha ta shijojmë tenisin

Kryeministri i Australisë e godet rëndë të pavaksinuarin Novak Djokovic: Tani është koha ta shijojmë tenisin

Tenis
Macron akuzon kryeministrin australian se ka gënjyer për një kontratë miliarda dollarëshe të nëndetëseve

Macron akuzon kryeministrin australian se ka gënjyer për një kontratë miliarda dollarëshe të nëndetëseve

Nga Bota
Quad – udhëheqësit e SHBA-së, Japonisë, Indisë dhe Australisë takohen në Washington

Quad – udhëheqësit e SHBA-së, Japonisë, Indisë dhe Australisë takohen në Washington

Amerika
Gjatë konferencës për media Joe Biden ia harron emrin kryeministrit australian, i referohet ndryshe

Gjatë konferencës për media Joe Biden ia harron emrin kryeministrit australian, i referohet ndryshe

Fun Lajme
Macron e Morrison “pa zë”, Putin “i hutuar” – pamjet që tregojnë situatat me të cilat u përballen liderët politikë, gjatë samitit virtual rreth klimës

Macron e Morrison “pa zë”, Putin “i hutuar” – pamjet që tregojnë situatat me të cilat u përballen liderët politikë, gjatë samitit virtual rreth klimës

Dështime
Australia fillon zyrtarisht nga e hëna vaksinimin kundër COVID-19

Australia fillon zyrtarisht nga e hëna vaksinimin kundër COVID-19

Australia
Vandalizohet vetura e tij, sulmohet me gjak të rremë dhe domate kryeministri australian

Vandalizohet vetura e tij, sulmohet me gjak të rremë dhe domate kryeministri australian

Australia
Protestuesit sulmojnë me domate veturën e kryeministrit australian

Protestuesit sulmojnë me domate veturën e kryeministrit australian

Australia
“A mund të largoheni nga bari im?” – momenti kur qytetari ndërpret kryeministrin australian

“A mund të largoheni nga bari im?” – momenti kur qytetari ndërpret kryeministrin australian

Fun Lajme
Si u bë Australia “një nga vendet më të sigurta në botë” nga coronavirusi

Si u bë Australia “një nga vendet më të sigurta në botë” nga coronavirusi

Nga Bota
Zjarret në Australi, publikohen pamjet kur kryeministri nuk pritet mirë nga të prekurit – madje e quajnë idiot!

Zjarret në Australi, publikohen pamjet kur kryeministri nuk pritet mirë nga të prekurit – madje e quajnë idiot!

Nga Bota
Kryeministri australian goditet me vezë (Video)

Kryeministri australian goditet me vezë (Video)

Nga Bota
Australia po shqyrton raportet me Turqinë shkaku i deklaratave të Erdoganit

Australia po shqyrton raportet me Turqinë shkaku i deklaratave të Erdoganit

Nga Bota
Kryeministri australian pozon karshi gruas dhe dy vajzave të tij, kritikohet për editimin e fotografisë (Foto)

Kryeministri australian pozon karshi gruas dhe dy vajzave të tij, kritikohet për editimin e fotografisë (Foto)

Nga Bota
Australia do të njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit (Video)

Australia do të njohë Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit (Video)

Nga Bota
Fotografia që po qarkullon gjithandej! Merkel nuk e njohu kryeministrin e Australisë? (Foto)

Fotografia që po qarkullon gjithandej! Merkel nuk e njohu kryeministrin e Australisë? (Foto)

Fun Lajme
Largohet Turnbull, Morrison kryeministër i ri i Australisë

Largohet Turnbull, Morrison kryeministër i ri i Australisë

Nga Bota