LAJMI I FUNDIT:

Zjarret në Australi, publikohen pamjet kur kryeministri nuk pritet mirë nga të prekurit – madje e quajnë idiot!

Zjarret në Australi, publikohen pamjet kur kryeministri nuk pritet mirë nga të prekurit – madje e quajnë idiot!

Marina do të fillojë të evakuojë më shumë se 4,000 vendas dhe pushues që janë bllokuar në periferinë bregdetare të Mallacoota në 7 të mëngjesit të premten në mëngjes.

Reklama

Madje, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në natën e Vitit të Ri njerëzit u detyruan të iknin në plazh, të gatshëm të hidheshin në ujë për të mbrojtur veten nga flakët ndërsa qielli ktheu një të kuq apokaliptik.

Mijëra njerëz kanë kaluar katër ditë në një gjendje stresi, pasi u ishte thënë se ishte shumë e rrezikshme të largohej nga qyteti.

Gjithashtu, ka frikë se uji është ndotur dhe furnizimet ushqimore dhe karburantet janë zvogëluar.

Rrugët brenda dhe jashtë qytetit nuk parashikohet të hapen përsëri për javë.

Trajtimi u kërkua kryesisht për fëmijët dhe të prekurit që kishin kaluar ditë duke marrë frymë në tym potencialisht toksik dhe ndotje nga flakët që afroheshin.

Dhe në një situatë të tillë, pa u “goditur” nuk ka mbetur as kryeministri australian, Scott Morrison.

Derisa ka vizituar zonën, ai është përballur me reagime nga banorët vendas.

Madje, disa prej tyre e kanë quajtur edhe idiot.

Në një moment të caktuar, një grup banorësh kanë bërtitur në drejtim të tij: “Ju nuk do të merrni asnjë votë këtu shoku. Ju jeni një idiot”. “Ju nuk jeni i mirëpritur”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Oficerët rusë në Krime e tradhtuan Putinin, i mundësuan ukrainasve sulmin masiv në flotën e Detit të Zi

Oficerët rusë në Krime e tradhtuan Putinin, i mundësuan ukrainasve sulmin masiv në flotën e Detit të Zi

Evropa
Zjarr në një objekt ku po zhvillohej një dasmë në Irak, 113 të vdekur dhe mbi 150 tjerë të lënduar

Zjarr në një objekt ku po zhvillohej një dasmë në Irak, 113 të vdekur dhe mbi 150 tjerë të lënduar

Azia
Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Jep dorëheqje kryetari i parlamentit kanadez pasi lavdëroi publikisht nazistët para syve të Zelenskyt

Evropa
Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Për herë të parë në histori të SHBA-së, një president i bashkohet protestës së punëtorëve

Amerika
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Gjykata e New Yorkut: Donald Trump kreu mashtrime gjersa ndërtoi perandorinë e pasurive të paluajtshme

Amerika
Kalo në kategori