LAJMI I FUNDIT:

Vandalizohet vetura e tij, sulmohet me gjak të rremë dhe domate kryeministri australian

Vandalizohet vetura e tij, sulmohet me gjak të rremë dhe domate kryeministri australian

Kryeministri australian, Scott Morrison, u shënjestrua me domate dhe gjak të rremë dhe makina e tij u vandalizua nga protestuesit gjatë një vizite në Universitetin e Queensland të hënën.

Reklama

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, Morrison ishte duke vizituar qendrën e zhvillimit të vaksinave të universitetit, ku po punohet për një vaksinë COVID-19, kur ai u vu në shënjestër të protestuesve të cilët i ngjyrosën makinën e tij dhe një ndërtesë me lëng të kuq.

Morrison u shoqërua nga protesta pasi u bllokua në një ndërtesë të kampusit, ndërsa protestuesit – të cilët po demonstronin për të rritur ndërgjegjësimin për ndalimin e refugjatëve në Australi – hodhën bojë të kuqe dhe domate, sipas bashkëpunëtorit të CNN 9 News.

“Po, ne e ndoqëm Kryeministrin, e pritëm derisa ai hyri në ndërtesë dhe pastaj e mbyllëm brenda. Po, ne i hodhëm ngjyrë makinës së tij, nëpër dyert e ndërtesës dhe i hodhëm domate të mbuluara me ngjyrë në kokën e tij ndërsa ai iku nga dera e pasme”, tha grupi në një deklaratë të postuar në Facebook. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Votim historik në SHBA - Kevin McCarthy shkarkohet nga posti i kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve

Votim historik në SHBA - Kevin McCarthy shkarkohet nga posti i kryetarit të Dhomës së Përfaqësuesve

Amerika
Përdhunuan nënën ukrainase në sy të bashkëshortit, Kievi akuzon dy snajperistët rusë që nën kërcënimin e armës kryen aktin barbar

Përdhunuan nënën ukrainase në sy të bashkëshortit, Kievi akuzon dy snajperistët rusë që nën kërcënimin e armës kryen aktin barbar

Evropa
Zelenskyy: Kharkivi duhet ta mbajë të fortë frontin lindor me çdo kusht

Zelenskyy: Kharkivi duhet ta mbajë të fortë frontin lindor me çdo kusht

Evropa
BE-ja do të heq bllokadën prej 13 miliardë eurove ndaj Hungarisë shkaku i Ukrainës

BE-ja do të heq bllokadën prej 13 miliardë eurove ndaj Hungarisë shkaku i Ukrainës

Evropa
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa
Buxheti i përkohshëm amerikan nuk parasheh ndihma për Ukrainën, Biden telefon liderët botërorë

Buxheti i përkohshëm amerikan nuk parasheh ndihma për Ukrainën, Biden telefon liderët botërorë

Amerika
Kalo në kategori