LAJMI I FUNDIT:

Gjatë konferencës për media Joe Biden ia harron emrin kryeministrit australian, i referohet ndryshe

Gjatë konferencës për media Joe Biden ia harron emrin kryeministrit australian, i referohet ndryshe

Presidenti amerikan Joe Biden gjatë një konference për media me rastin e partneriteti të ri trilateral pëe siguri, e ka quajtur kryeministrin australian “djaloshi nga poshtë”, duke nxitur reagime të ashpra.

Reklama

Biden krijoi një situatë konfuze kur deshi ta thotë emrin e kryeministrit australian Scott Morrison, kështu gjatë konferencës për media ku u prezantua marrëveshja historike për siguri me Australinë dhe Britaninë e Madhe, e quajti “djaloshi nga poshtë”, transmeton Telegrafi.

Pasi zbuloi detaje nga partneriteti trilateral për të parandaluar ndikimin e Kinës, Biden u kthye kah ekrani ku kryeministri britanik ishte në një linjë të drejtpërdrejtë përmes një video linku të cilit i tha: “Faleminderit Boris”.

Në po të njëjtin ekran ishte kyçur edhe kryeministri australian Scott Morrison, ku Biden tha: “Dua ta falënderoj djaloshin nga poshtë. Faleminderit shumë, mik”, tha Biden, shkruan The Guardian.

E në atë moment kryeministria australian krejt çfarë ka mundur të bëjë, ishte të ngrit larg gishtin e madh në shenjë miratimi. Disa pretendojnë që Biden ia ka harruar emrin kryeministrit australian, derisa tjerët ishin të bindur se ishte një lloj shakaje.

Megjithatë në fund të kësaj konference, presidenti amerikan e tha emrin e kryeministrit australian të cilin edhe një herë e falënderoi.

“Siç thanë kryeministrat Morrison dhe Johnson, dua t’ju falënderoj për këtë partneritet”. Megjithatë siç raporton The Guardian, ishte shumë vonë për një reagim të tillë, pasi në Twitter u krijua një hashtag me mbishkrimin “djaloshi nga poshtë”. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

U fut në market dhe tentoi të vjedhë, shitësja ia mbyllë derën me telekomandë – hajni në Australi detyrohet të kthejë shishen me alkool

Fun
Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Për të kursyer para gjeti një metodë interesante, burri nga Australia qëroi bananen para se të peshonte – shpresonte të ishte më e lehtë

Fun
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Policia në Angli nxori pasagjerin nga aeroplani pasi ishte kapur duke bërë një veprim të palejueshëm në tualet

Interesante
Fitoi lotarinë me çmim prej 20 dollarëve, ajo e çon drejt xhekpotit prej 2 milionë dollarësh

Fitoi lotarinë me çmim prej 20 dollarëve, ajo e çon drejt xhekpotit prej 2 milionë dollarësh

Interesante
Kalo në kategori