LAJMI I FUNDIT:

Djersitja

39 Artikuj

Katër shenja paralajmëruese të arrestit kardiak që mund të ndodhin 24 orë më herët

Katër shenja paralajmëruese të arrestit kardiak që mund të ndodhin 24 orë më herët

Këshilla mjekësore
A e dini kohën më të mirë për të aplikuar deodorant? Mund të habiteni

A e dini kohën më të mirë për të aplikuar deodorant? Mund të habiteni

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Kujdes nga goditja e nxehtësisë! Trupi nxehet aq shumë sa nuk mund ta ftohë djersitja

Kujdes nga goditja e nxehtësisë! Trupi nxehet aq shumë sa nuk mund ta ftohë djersitja

Këshilla mjekësore
Pse hipopotamët djersitin “djersë të përgjakshme”

Pse hipopotamët djersitin “djersë të përgjakshme”

Kërshëri
Djersitja e duarve dhe këmbëve, kurat natyrale për eliminimin e këtij sikleti

Djersitja e duarve dhe këmbëve, kurat natyrale për eliminimin e këtij sikleti

Këshilla Lifestyle
Kushtojini vëmendje vendeve ku djersitni: Kjo shenjë tregon se sa të shëndetshëm jeni dhe kur duhet të shkoni te mjeku

Kushtojini vëmendje vendeve ku djersitni: Kjo shenjë tregon se sa të shëndetshëm jeni dhe kur duhet të shkoni te mjeku

Këshilla mjekësore
Arsyet më të rrezikshme që shkaktojnë djersitje gjatë natës

Arsyet më të rrezikshme që shkaktojnë djersitje gjatë natës

Këshilla mjekësore
Simptoma e çuditshme e variantit të ri shumë ngjitës të COVID-19 që shfaqet vetëm natën

Simptoma e çuditshme e variantit të ri shumë ngjitës të COVID-19 që shfaqet vetëm natën

Shëndetësi Lajme
Djersitja e tepërt, definicioni dhe shkaqet

Djersitja e tepërt, definicioni dhe shkaqet

Këshilla mjekësore
Parandalimi i djersitjes pasi të keni bërë dush është i lehtë, pakkush e di

Parandalimi i djersitjes pasi të keni bërë dush është i lehtë, pakkush e di

Këshilla mjekësore
Mushkonjat dhe preferencat për pickim

Mushkonjat dhe preferencat për pickim

Këshilla për kafshët
Simptomat e goditjes nga nxehtësia – Katër shenjat që tregojnë që keni qëndruar shumë diell

Simptomat e goditjes nga nxehtësia – Katër shenjat që tregojnë që keni qëndruar shumë diell

Shëndetësi Lajme
Një sulm i papritur i djersitjes pa ndonjë arsye të dukshme është një shenjë paralajmëruese e sulmit në zemër

Një sulm i papritur i djersitjes pa ndonjë arsye të dukshme është një shenjë paralajmëruese e sulmit në zemër

Shëndetësi Lajme
Një biokimiste në TikTok pohon se acidi glikolik mund ta zëvendësojë deodorantin

Një biokimiste në TikTok pohon se acidi glikolik mund ta zëvendësojë deodorantin

Bukuri dhe Kujdes
Po luftoni me djersitjet gjatë natës? Ja pse ndodhin dhe çfarë trajtimi mund të merrni

Po luftoni me djersitjet gjatë natës? Ja pse ndodhin dhe çfarë trajtimi mund të merrni

Shëndetësi Lajme
Tre ushqime që shkaktojnë djersitje dhe erë të keqe, madje edhe gjatë ditëve më të ftohta

Tre ushqime që shkaktojnë djersitje dhe erë të keqe, madje edhe gjatë ditëve më të ftohta

Të njohim produktet
Diuretik i shkëlqyeshëm: Çaji i blirit nxit djersitjen

Diuretik i shkëlqyeshëm: Çaji i blirit nxit djersitjen

Të njohim produktet
Pse njerëzit djersiten kur nuk duhet?

Pse njerëzit djersiten kur nuk duhet?

Këshilla mjekësore
Nëse edhe ju keni akne në prapanicë ndoshta është koha që të mos bartni këtë pjesë rrobash

Nëse edhe ju keni akne në prapanicë ndoshta është koha që të mos bartni këtë pjesë rrobash

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Trajneri personal, Arbër Peci thotë se djersitja nuk nënkupton humbje të yndyrës

Trajneri personal, Arbër Peci thotë se djersitja nuk nënkupton humbje të yndyrës

Ndërtim i muskujve
Djersitni shumë? Shtatë arsye pse është e mirë për shëndetin!

Djersitni shumë? Shtatë arsye pse është e mirë për shëndetin!

Shëndetësi Lajme
Patjetër duhet lexuar: Djersitja gjatë natës nuk është normale!

Patjetër duhet lexuar: Djersitja gjatë natës nuk është normale!

Këshilla mjekësore
Arsyet pse duhet të flini me çorape

Arsyet pse duhet të flini me çorape

Lifestyle
Çka e shkakton djersitjen e tepërt dhe si mund ta trajtoni atë

Çka e shkakton djersitjen e tepërt dhe si mund ta trajtoni atë

Këshilla mjekësore