Superkupa e Francës: PSG e mbyll pjesën e parë në epërsi prej dy golash – magjia e Messit dhe mjeshtëria e Neymar bën dallimin

PSG dhe Nantes po zhvillojnë ndeshjen e Superkupës së Francës, ku pjesa e parë u mbyll 2-0 me golat e shënuar nga Lionel Messi dhe Neymar.

Fituesit e kampionatit po takohen me fituesit e Kupës së Francës në një ndeshjen të hapur dhe me raste në të dyja anët.

PSG provoi në start të gjejë golin me Achraf Hakimin, Pablo Srabian dhe Marquinhos, por pa sukses,

Nantes në anën tjetër Nantes provoi me Moses Simon dhe  Ludovic Blas, por as këta nuk ishin të saktë.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 22-të, kur Leo Messi pranoi një top në zonë dhe i vetëm me portier, kaloi atë për të shënuar për 1-0.

Edhe pse kishte raste të tjera në të dy portat, gol tjetër erdhi në kohën shtesë të pjesë së parë.

Neymar shënoi gol të mjeshtëror nga goditja e dënimit për 2-0.

Pjesa e dytë pritet të sjell edhe gola të tjerë pasi po luhet hapur nga të dyja anët. /Telegrafi/

Lojtari i Arsenalit merr një 'kontratë rekord' që nuk është parë më parë në Emirates

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Liverpooli heq dorë nga Xabi Alonso, Klopp do të pasohet nga 39-vjeçari pak i njohur

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar