LAJMI I FUNDIT:

Stuhitë e fuqishme godasin Teksasin, raportohet për të lënduar

Stuhitë e fuqishme godasin Teksasin, raportohet për të lënduar

Një tornado e fuqishme në Sanger të Teksasit, SHBA, ka lënduar disa persona dhe ka shkaktuar dëme të shumta materiale.

Bëhet e ditur se nga stuhia kanë mbetur të plagosur të paktën 10 persona.

Ndërsa përafërsisht 150 të tjerë thuhet se kanë mbetur të bllokuar nga shembja e një çatie të ndërtesës, përcjell Telegrafi.


Tornado ka përmbysur edhe automjetet në autostradën I-35 në veri të Dentonit, gjë që ka shkaktuar bllokim të trafikut.

Siç raportohet, tornado ka rrëzuar edhe linjat e energjisë elektrike në atë zonë.

Ndryshe, një numër i madh i njerëzve janë angazhuar në një operacion kërkim-shpëtimi. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Sondazhi i fundit - Harris e kalon Trumpin

Sondazhi i fundit - Harris e kalon Trumpin

Amerika
Të dielën, bota arriti temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë

Të dielën, bota arriti temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë

Botë
Rrëfimi për fshatin e vogël indian – rreth 14,000 km nga Uashingtoni - që ‘e sheh Kamala Harris si të vetin’

Rrëfimi për fshatin e vogël indian – rreth 14,000 km nga Uashingtoni - që ‘e sheh Kamala Harris si të vetin’

Botë
Raportohet për të paktën pesë të vdekur – detaje dhe pamje nga aksidenti i një aeroplani në një aeroport të Nepalit

Raportohet për të paktën pesë të vdekur – detaje dhe pamje nga aksidenti i një aeroplani në një aeroport të Nepalit

Azia
Elon Musk mohon raportimet se

Elon Musk mohon raportimet se "do të dhurojë 45 milionë dollarë në muaj për Trumpin"

Amerika
Harris dhe Trump me sulme verbale ndaj njëri-tjetrit

Harris dhe Trump me sulme verbale ndaj njëri-tjetrit

Amerika
Kalo në kategori