Tifozët e West Ham United planifikojnë të hedhin ‘para të rreme’ ndaj Jesse Lingard pasi ai nënshkroi një marrëveshje javore prej 230,000 euro te Nottingham Forest.

Vendimi i 29-vjeçarit për të nënshkruar me Forest këtë verë nuk i ka pëlqyer mbështetësve të Çekanëve.

Ata planifikojnë t’i bëjnë të njohura ndjenjat e tyre kur Lingard të bëjë debutimin e tij në shtëpi kundër West Hamit.

Zyrtare: Jesse Lingard nënshkruan me Nottingham Forest Zyrtare: Jesse Lingard nënshkruan me Nottingham Forest

Forest mirëpret Hammers në “The City Ground” më 14 gusht.

Dhe tifozët e West Ham duket se po punojnë në një skemë për të tallur ish-yllin e tyre.

Faqja e tifozëve të klubit @whucentre në mediat sociale ka përshkruar skemën e tyre për të hedhur ‘para të rreme’ ndaj Lingard dhe inkurajoi tifozët e tjerë që të bashkohen nëse po udhëtojnë në Midlands.

Reklama
Reklama

Në një tjetër postim në Twitter, ata ndanë një foto të Gianluigi Donnarumma duke iu nënshtruar ‘parave të rreme’ gjatë një ndeshjeje të Italisë U21, shoqëruar me mbishkrimin: “Duhet ta çojmë këtë në një nivel tjetër në datën 14”.

Skuadra e David Moyes kishte qenë në garë për të nënshkruar me Lingard pas huazimit të lojtarit në sezonin 2020/21.

Ai luajti për West Hamin, duke shënuar nëntë gola dhe duke asistuar pesë gola në 16 paraqitje gjatë një periudhe të jashtëzakonshme. /Telegrafi/