Nottingham Forest ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e mesfushorit me tipare sulmuese, Jesse Lingard.

Lingard ishte njëri nga lojtarët e larguar këtë verë nga Manchester Unitedi pas skadimit të kontratës.

Megjithatë, nuk ka shkuar larg dhe Lingard ka gjetur skuadër dhe atë brenda Ligës Premier.

Është vet faqja zyrtare e Nottingham Forest që ka konfirmuar transferimin e Lingard si lojtar i lirë.

“Nottingham Forest është i kënaqur të konfirmojë nënshkrimin e Jesse Lingard”, thuhet në postimin e shkurt të Nottingham.

Lojtari anglez ka nënshkruar një kontratë njëvjeçare dhe ky wshtw njw rikthim te Nottingham pas plot 22 vitesh. /Telegrafi/