Spektakël në San Siro, Milani fiton ndeshjen e shtatë golave ndaj F91 Dudelange

MILAN, ITALY - NOVEMBER 29: Patrick Cutrone (L) of AC Milan celebrates with his team-mates after scoring the opening goal during the UEFA Europa League Group F match between AC Milan and F91 Dudelange at Stadio Giuseppe Meazza on November 29, 2018 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Milani ka marrë një fitore të madhe në shtëpi përballë skuadrës Dudelange F91.

Skuadra italiane ka triumfuar me rezultat të thellë 5-2, në një ndeshje spektakolare.

Golin e parë vendasit e shënuan në minutën e 21-të, nëpërmjet sulmuesit të ri Cutrone i cili u asistua nga Higuain.

Mysafirët barazuan rezultatin në minutën e 39-të, nëpërmjet mesfushorit Stolz.

(Photo by Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Me rezultatin 1-1 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Dudelange befasoi Milanin me të filluar pjesa e dytë kur shënoi Turpel për t’i kaluar në epërsi 1-2.

Rossonerët nuk u dorëzuan nga humbja dhe u rikthyen fuqishëm, kur fillimisht barazuan në 2-2 pas autogolit nga Stelvio.

Për 3-2 shënoi mesfushori turk Hakan Calhanoglu pas asistimit nga Gonzalo Higuain, ndërsa për 4-2 Schnell shënoi në portën e tij.

(Photo by Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

Rezultatin përfundimtar e vulosi Fabio Borini me një gol në minutën e 81-të.

Pas kësaj fitore Milan zë pozitën e dytë në Grupin F me 10 pikë, një më pak se Betisi.

Ndërsa në xhiron e fundit Rossonerët nuk duhet të pësojnë humbje nga Olympiacosi për tu kualifikuar tutje. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës