Një ndeshje spektakolare është zhvilluar në Crypto.com Arena të Los Angelesit mes Lakers dhe Dallas Mavericks.

Ka qenë një duel që u vendos në sekondën e fundit të ndeshjes, me Mavericks që kanë triumfuar me rezultat minimal 110:111.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët kishin epërsinë herë pas here, por në fund një tre pikësh nga Kleber i dha fitoren Mavericks.

Kyrie Irving ka qenë më meritori për fitoren e Dallas, pasi e mbylli takimin me 38 pikë, gjashtë kërcime e gjashtë asistime.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Me pikë dyshifrore te Mavericks e mbylli ndeshjen edhe Tim Hardaway dhe Chris Wood që shtuan nga 12 sosh.

Reklama

Te vendasit më efikasi ishte Anthnoy Davis me 26 pikë e 10 kërcime, por që nuk mjaftuan për fitore. /Telegrafi/

Reklama