LAJMI I FUNDIT:

Spektakël basketbolli në ndeshjet e para të ‘Play-Off’-it në NBA

Spektakël basketbolli në ndeshjet e para të ‘Play-Off’-it në NBA

Janë zhvilluar ndeshjet e para të ‘Play-Off’-it në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Katër sfidat e para kanë qenë spektakolare, me befasi dhe rezultate shumë të ngushta.


Milwaukee Bucks u desh të djerësiten shumë për ta mposhtur Miami Heat dhe këtë e arritën vetëm pas vazhdimeve me dy pikë diferencë 109:107.

Befasia më e madhe ndodhi në Los Angeles, ku Clippers janë mposhtur në terren të vet nga Dallas Mavericks me 10 pikë diferencë 103:113.

Luka Doncic ishte fantastik në këtë takim me 31 pikë, 10 kërcime e 11 asistime për t’i dhënë epërsinë Dallasit.

Brooklyn Nets ashtu siç është pritur ka mposhtur Boston Celtics, por me shumë mund, pasi në fund rezultati ishte i ngushtë 104:93.

Befasia tjetër ka ardhur nga ndeshja Denver Nuggets – Portland Trail Blazers.

Vendasit ishin favorit, por mysafirët të udhëhequr nga Damien Lillard që shënoi 34 pikë triumfuan me rezultat 109:123. /Telegrafi/

Rezultatet:

Milwaukee Bucks – Miami Heat 109:107 (1-0)

LA Clippers – Dallas Mavericks 103:113 (0-1)

Brooklyn Nets – Boston Celtics 104:93 (1-0)

Denver Nuggets – Portland Trail Blazers 109:123 (0-1)

Në trend Sport

Më shumë
Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Zyrtare: Ibrahimovic rikthehet te Milani

Serie A
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Manchester United po synon transferimin e një ylli nga City

Premier League
Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Liverpooli duhet ta thyej rekordin e transferimeve nëse dëshiron të nënshkruajë me Jarrod Bowen

Premier League
Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boks
Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Sancho drejt rikthimit në Bundesliga, Man Utd dhe Dortmund po përgatitin një shkëmbim të bujshëm

Premier League
Kalo në kategori