LAJMI I FUNDIT:

Spanjë – Shqipëri, formacionet zyrtare – Reja dhe Enrique pa shumë befasi

Spanjë – Shqipëri, formacionet zyrtare – Reja dhe Enrique pa shumë befasi

Kombëtarja e Shqipërisë dhe ajo e Spanjës kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për miqësoren që do ta zhvillojnë sot (e shtunë) mes vete.

Shqipëria është mysafire e Spanjës në miqësoren e luksit të cilën do ta zhvillojë sot në RCDE Stadium me fillim nga ora 19:45.

Ekipi i trajnerit Edoardo Reja është përgatitur maksimalisht për këtë miqësore dhe luan për rezultat pozitiv ndaj Spanjës së fortë të Luis Enriques.

Reja ka vendosur të startoj pa shumë befasi në formacion, ndërsa nga minuta e parë luajnë yjet si Berat Gjimshiti, Elseid Hysaj dhe Armando Broja.

Në anën tjetër, Enrique ka zgjedhur të startojë me emra të mëdhenj si Dani Carvajal, Rodri dhe Alvaro Morata.

Spanja: David Raya; Carvajal, Eric Garcia, Pau Torres, Marcos Alonso; Gavi, Rodri, Pedri; Sarabia, Morata, Ferran Torres

Shqipëria: Berisha; Gjimshiti, Kumbulla, Ismajli; Balliu, Laçi, Gjasula, Hysaj; Keidi Bare; Broja, Cikalleshi;

/Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

“Çfarë lojtari” - Bellingham i impresionuar nga ylli i Liverpoolit

Premier League
Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

Ylli i Real Madridit mirëpret transferimin e Mbappes

La Liga
Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Zbulohet oferta e 'çmendur' që Man Utd i bëri Mbappes, por francezi do të transferohet te Reali për shumë më pak

Premier League
Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

Revolucion tek Manchester United, të paktën dhjetë lojtarë pritet të largohen gjatë verës

Premier League
Barcelona synon të ofrojë kartonin e një lojtari për të kompletuar transferimin e mesfushorit të Evertonit

Barcelona synon të ofrojë kartonin e një lojtari për të kompletuar transferimin e mesfushorit të Evertonit

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Kalo në kategori