LAJMI I FUNDIT:

Spalletti fton Florenzin te Interi

Spalletti fton Florenzin te Interi

Trajneri Luciano Spalletti ka ftuar Alessandro Florenzin te Interi për t’u ribashkuar.

Reklama

Burime të ndryshme kanë konfirmuar për Corriere dello Sport dhe Il Tempo se Spalletti personalisht e ka telefonuar Florenzin për ta pyetur nëse është i interesuar për të kaluar në Giuseppe Meazza.

Ish-strategu Gialloros ka punuar me Florenzin dhe dëshiron që të përfitojë nga ngecja e negociatave për të që të nënshkruajë me të,.

Reprezentuesi italian është i lidhur me Romën deri në qershor të vitit 2019 dhe bisedimet për rinovim nuk kanë ecur si duhet.

Florenzi vlerësohet për shumëanshmërinë e tij dhe punën e madhe në fushë, në gjendje të luaj në krah të djathtë të mbrojtjes, në krahun e djathtë të mesfushës, në qendër të mesfushës dhe në krahun e djathtë të sulmit.

Juventusi po ashtu është i interesuar për transferimin e lojtarit.

Florenzi konsiderohet një prej aseteve kyçe të romakëve, por që Spalletti e sheh si pjesë të skuadrës së tij të madhe për sezonin e ardhshëm që do të garojë në Ligën e Kampionëve, gjithnjë nëse Nerazzurët arrijnë t’i fitojnë dy ndeshjete fundit në Serie A. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Si mund të dështojë transferimi i Jude Bellingham te Real Madridi

Si mund të dështojë transferimi i Jude Bellingham te Real Madridi

La Liga
Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Ndërkombëtare
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Ligat tjera
Kalo në kategori