Luciano Spalletti po ndihej pozitiv përpara ndeshjes së Napolit në Ligën e Kampionëve kundër Liverpoolit, megjithëse ai nënvizoi rreziqet e gjigantëve të Ligës Premier.

Reklama

Partenopeit tashmë janë kualifikuar në raundin e 16-të të kompeticionit kryesor të klubeve evropiane, duke fituar të pesë ndeshjet e tyre të mëparshme në fazën e grupeve. Skuadra siguroi një fitore të sigurt 4-1 ndaj Liverpoolit në shtëpi muajin e kaluar, një rezultat që ata do të shpresojnë ta përsërisin në Anfield. Skuadra e Spallettit mbetet e pamposhtur pas 17 ndeshjeve në Serie A dhe Ligën e Kampionëve.

Duke folur në një konferencë për shtyp, Spalletti fillimisht komentoi krahasimet midis Mohamed Salah dhe Khvicha Kvaratskhelia.

Reklama

“Janë dy futbollistë që në mënyra të ndryshme arrijnë të bëjnë këto lojëra brilante, sepse për këtë po flasim. Mbi ta mund të luash çdo top të thjeshtë dhe ata arrijnë ta kthejnë atë në një mundësi për ekipin”, ka deklaruar trajneri i Napolit.

Reklama

“Ata e kanë këtë lehtësi për të treguar dhe për të kapërcyer kundërshtarin, për të përkëdhelur topin ndërsa bëjnë vrapime të shpejta dhe bëjnë një kthesë befasuese për kundërshtarin”.

“Të dy janë shumë të bindur për potencialin e tyre, duke qenë kaq të thjeshtë, djem kaq të mirë, kaq të gatshëm për të ndihmuar të gjithë gjatë gjithë kohës. Në të vërtetë, ata janë dy që mund të vendosin ndeshjen”, ka vazhduar më tej Spalletti. /Telegrafi/

Reklama