Gareth Southgate ka vazhduar kontratën e tij me Kombëtaren e Anglisë.

Pasi arriti t’i dërgojë deri në gjysmëfinalen e Kampionatit Botëror, federata e futbollit të Anglisëi ka vazhduar kontratën edhe për katër vite trajnerit të tyre.

Në anën tjetër, Southgate ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e radhës ndaj Kroacisë dhe Spanjës në Ligën e Kombeve.

Gareth Southgate. (Getty Images)

Numri një i Tre Luanëve ka bërë disa ndryshime, duke grumbulluar disa lojtarë të rinj.

Sulmuesi i talentuar i Dortmundit, Jadon Sancho për herë të parë do ta bartë fanellën e ekipit të parë të Anglisë.

Risi tjetër është edhe mesfushori i talentuar i Chelseat, i huazuar tek Derby County, Mason Mount që ka shkëlqyer nën urdhrat e Frank Lampard në Championship.

© (Foto: Getty Images)

Debutues për Anglinë do të jetën edhe Nathaniel Chalobah që gjithashtu ka zhvilluar një stinor të madh me Watfordin. /Telegrafi/

Lista komplete e Anglisë:

Portierët: Marcus Bettinelli (Fulham), Jack Butland (Stoke City), Alex McCarthy (Southampton), Jordan Pickford (Everton)

Mbrojtësit: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Joe Gomez (Liverpool), Harry Maguire (Leicester City), Danny Rose (Tottenham Hotspur), Luke Shaw (Manchester United), John Stones (Manchester City), James Tarkowski (Burnley), Kieran Trippier (Tottenham Hotspur), Kyle Walker (Manchester City)

Mesfushorët: Ross Barkley (Chelsea), Nathaniel Chalobah (Watford), Eric Dier (Tottenham Hotspur), Jordan Henderson (Liverpool), Mason Mount (Derby County), Harry Winks (Tottenham Hotspur)

Sulmuesit: Harry Kane (Tottenham Hotspur), James Maddison (Leicester City), Marcus Rashford, (Manchester United), Jadon Sancho (Borussia Dortmund), Raheem Sterling (Manchester City), Danny Welbeck (Arsenal)