LAJMI I FUNDIT:

Southampton – Liverpool, kështu u notuan futbollistët (Foto)

Southampton – Liverpool, kështu u notuan futbollistët (Foto)

Dy skuadrat e mëdha angleze kanë ndarë pikët në ndeshjen e javës së 12-të të Ligës Premier.

Reklama

Southampton ka arritur të mbahet deri në fund të ndeshjes, pas shumë sulmeve të Liverpoolit dhe kështu skuadrat ndanë pikët pas barazimit pa gola 0-0.

Liverpool barazon me Southamptonin, por mbetet lider i Ligës Premier (Video)
Lexo po ashtu Liverpool barazon me Southamptonin, por mbetet lider i Ligës Premier (Video)

Megjithatë, Whoscored ka vlerësuar futbollistët e të dyja skuadrave edhe pse nuk kishte gola, pasi disa futbollistë patën paraqitje brilante.

Sipas kësaj faqe, futbollisti me notën më të lartë të ndeshjes është mesfushori Oriol Romeu, i cili u notua me 7.8, ndërsa nota më e ulët i takoi portierit të ‘Reds’, Loris Karies, i cili u notua me 6.4. /Telegrafi/

Southampton: 

notat-liverpool
Paraqitje të mirë te vendasit patën edhe reparti i mbrojtjes

Liverpool:

notat-liverpool
Te Reds, Coutinho dhe Clyne kaluan provimin e paraqitjeve të mira