LAJMI I FUNDIT:

Sot zhvillohen ndeshjet e pesta të grupeve në Ligën e Evropës, shumë skuadrat kërkojnë kualifikimin

Sot zhvillohen ndeshjet e pesta të grupeve në Ligën e Evropës, shumë skuadrat kërkojnë kualifikimin

Sot (e enjte) janë në orar për t’u zhvilluar ndeshjet e pesta të grupeve në Ligën e Evropës, ku shumë skuadrat mund ta sigurojnë kualifikimin tutje.

Reklama

Pas emocioneve të Ligës së Kampionëve gjatë të martës dhe mërkurës tashmë radha është për emocionet e garës së dytë elitare të klubeve në Evropë.

Liga e Evropës zhvillon sot të gjitha ndeshjet e pesta të grupeve, ku shumë skuadra mund ta mësojnë fatin e tyre – nëse kalojnë tutje apo eliminohen.

Manchester Unitedi pret fitore ndaj Sheriff Tiraspol për të siguruar kalimin tutje, ndërsa Roma vetëm me fitore ndaj HJK Helsink mbetet në garë për të siguruar një vend.

Arsenali luan për prestigj ndaj PSV Eindhoven pasi e ka siguruar kualifikimin, ndërsa ndeshjet e Grupit F mes Lazio-Midtjylland dhe Sturm Graz-Feyenoord pritet të jenë shumë interesante pasi të gjitha skuadrat kanë nga pesë pikë.

Monaco do të kërkoj vetëm fitore në udhëtim te Ferencvaros për të mbetur në garë për kualifikimin, ndërsa Union Berlini dhe Braga luajnë ndeshjen direkte për një vend në raundin tjetër.

Edhe disa ndeshje tjera do të jenë shumë interesante, pasi janë vendimtare për fatin e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori