LAJMI I FUNDIT:

Sot zhvillohen ndeshjen e Kupës së Kosovës, spikasin dy derbi

Sot zhvillohen ndeshjen e Kupës së Kosovës, spikasin dy derbi

Ndeshjet e rrethit të dytë të DigitAlb Kupës së Kosovës të parapara të luhen më 27 nëntor janë shtyrë për një ditë më vonë, pra ato do të zhvillohen sot (e enjte).

Reklama

Rrethi i dytë i Kupës së Kosovës ka në orar plot 16 ndeshje për t’u zhvilluar, ku nuk mungojnë derbit.

Ndeshjet kryesore të kësaj faze pritet të zhvillohen në Drenas, ku Feronikeli pret Llapin dhe në Suharekë, ku Ballkani është nikoqir i Dritës.

Prishtina pritet të ketë punë të lehtë në shtëpi ndaj Minatorit, Gjilani do të udhëtoj te Malisheva, Drenica e pret Fushë Kosovës, ndërsa Trepça ’89 udhëton te Dardanët.

Shorti për rrethin e tretë të Digitalb Kupës së Kosovës do të tërhiqet të martën më 3 dhjetor në orën 13:00.

Më poshtë Telegrafi ua sjell çiftet dhe orarin e ndeshjeve të kësaj faze.

28 nëntor – ora 12:30

2 Korriku – Istogu

Dukagjini – Besa

Vëllaznimi – Ferizaj

Arbëria – Onix

Vitia – Ramiz Sadiku

Ulpiana – Liria

Malisheva – Gjilani

Feronikeli – Llapi

Dardana – Vllaznia

Ballkani – Drita

Dardanët – Trepça ‘89

Flamurtari – Vushtrria

Minatori – Prishtina

Drenica – Fushë Kosova

Trepça – Drenasi

A&N – KEK-u

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Man City arrin marrëveshje personale me Kovacic, mungon vetëm pajtimi mes klubeve rreth çmimit të transferimit

Man City arrin marrëveshje personale me Kovacic, mungon vetëm pajtimi mes klubeve rreth çmimit të transferimit

Premier League
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Kalo në kategori